Хебър с чиста победа от 3:0 в Русе

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) записа 16-ти успех в Суперлигата при мъжете, след като надигра категорично като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

Срещата бе от 20-тия кръг на шампионата и се игра при закрити врати в русенската зала "Дунав".

В първата част домакините поведоха, като запазиха аванс до 9:7.

След това пазарджиклии изравниха и поведоха на свой ред, оставайки доминиращи.

Във втория гейм играта започна равностойно, но момчетата на Атанас Петров отново успяха да излязат от ситуацията и увеличиха аванса си.

Третата част стартира аналогично. В средата на гейма се оформи интрига. Пазарджиклии обаче отново набраха инерция и се поздравиха с чист успех.

Най-резултатен бе канадецът Брадли Гънтър с 21 точки (4 аса, 3 блокади), а  Александър Ляфтов добави 11 точки (1 ас).

За съперника Леон Тончев приключи с 14 точки (1 ас, 2 блокади).

Така "тигрите" събраха 47 точки (16 победи, 4 поражения), но остават на 6 пункта след лидера Нефтохимик, който снощи обърна у дома коравия Монтана с 3:1 в последен мач от 20-тия кръг.