102

Хебър прогресира в Супер волей след бой по Пирин

Волейболният тим на Хебър се изкачи на втората позиция в efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим записа седма победа след 3:1 (25:18, 20:25, 25:14) като гост на Пирин(Разлог), в мач от деветия  кръг на първенството, състоял се в спортна зала "Септември" на югозападния град.

Хебър започна в стартов състав: Илия Петков, Якопо Масари, Добромир Димитров, Симон Хирш, Пламен Шекерджиев, Иван Латунов, Петър Каракашев - либеро, а в хода на двубоя в игра се появиха още Мартин Симеонов, Александър Туш и Петър Премович).

За Пирин пък играха няколко бивши хебърци в лицето на  Дейвид Кръстев, Любомир Агонцев и Дафин Коцаков.

Шампионите от Пазарджик имаха пълен превес над домакините през повечето време от мача, като единствено във втората част допуснаха спад, който коства спечелването й. След това хебърци продължиха мобилизирано и вдъхновено и спечелиха поредните си три точки.

В първата част Хебър доминираше изцяло над съперника, като го превъзхождаше на всички елементи. Волейболистите на Камило Плачи поведоха в мача без особени проблеми.

Възходящата линия се запази и в следващите минути - "тигрите" тръгнаха силно и бяха доминиращи. След 9:7 последва спад, от който се възползва съперникът. Разложани набраха инерция и оформиха аванс (16:13), което принуди щаба на пазарджиклии да прибегне до две смени. Те обаче не дадоха резултат, като пиринци продължиха да бележат. Така домакините  изравниха резултата след 25:20.

Това мобилизира шампионите, които тръгнаха ударно в следващия гейм - 5:1 и 8:3. Момчетата на Камило Плачи диктуваха играта и не позволиха съпротива от съперника. Пазарджиклии излязоха отново напред в резултата след категоричното 25:14.

След равностойна игра в решителната четвърта част хебърци отново поеха инициативата и поведоха. След 10:7 обаче домакините отново опитаха да ги преодолеят. При 18-а точка разложани успяха да изравнят, но не се случи нищо повече. Първенецът записа седмия си успех в елита след 25:20 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Симон Хирш с 21 точки (4 аса, 5 блокади), с 13 точки завърши Пламен Шекерджиев (1 блокада). За съперника Дейвид Кръстев се отчете със 17 точки (1 блокада), с 14 се разписа Кристиян Алексов (1 ас).

С победата в Разлог пазарджиклии събраха вече 21 точки в актива си (7 победи, 1 загуба). В следващия си двубой "тигрите" излизат срещу ЦСКА - в отложена среща от шести кръг. Тя ще се състои на 8 декември (четвъртък) в спортна зала "Васил Левски".