Хебър опука и Левски с 3:0

Волейболният тим на Хебър продължава да думка здраво опонентите си в Националната волейболна Суперлига.

В среща от 3-тия на шампионата, завършила преди броени минути в столичната спортна зала „Хр. Ботев” хебърци отвяха с 3:0 гейма за малко повече от час игра домакина Левски(София).

В отделните части момчетата на Атанас Петров се наложиха след 17:25; 19:25 и 20:25 и продължават без загубен гейм от началото на сезона.

Домакините започнаха убедително - с разлика от четири точки, след което лека-полека пазарджиклии успяха да ги настигнат.

В крайна сметка резултатът бе изравнен при 11:11, след това играта продължи за кратко точка за точка.

"Тигрите" обаче успяха да се откъснат и да вземат преднина, запазвайки я до края на гейма.

Волейболистите на Атанас Петров затвориха частта при 25:17.

Във втората част Хебър запази доминацията си, поддържайки темпото от предходния гейм. Носителите на Купата и Суперкупата останаха стабилни и не позволиха противодействие на съперника. Авансът се увеличи на 2:0 гейма след 25:19.

Левскарите стартираха силно в третата част, но пазарджишкият тим отново съумя да настигне съперника. Борбата бе за всяка точка, като положението се запази до средата на гейма. След това гостите излязоха напред с разлика от 2-3 точки. При 19:19 двата тима се залепиха един за друг, но в следващите минути "тигрите" набраха инерция и приключиха чисто двубоя.

С победата си тази вечер пазарджиклии взеха водачеството в класирането с 9 точки в актива (3 победи).

В следващия кръг Хебър среща ЦСКА в София. Срещата е в  неделя.