Хебър мина през Пирин за 8-ма победа

Волейболният Хебър победи като гост Пирин (Разлог) с 3:0 (27:25, 25:23 , 25:12) в мач от 10-тия кръг на Първата осмица в Суперлигата при мъжете.

В първите две части разложани оказаха максимална съпротива на водача в Суперлигата. Въпреки това  пазарджиклии  успяха да преодолеят успешно всякакви ситуации и се поздравиха  с чист успех.

Домакините, които  нямаше какво да губят, стартираха нахъсано.

Във важните момент обаче „тигрите“ показаха стабилност и опит, като не позволиха непредвидени ситуации и наложиха волята си, като поведоха с 1:0.

Това им  подейства мотивиращо и във втората част  Хебър поведе ударно с 5:1 и  8:2 след силен начален удар.  Домакините не се отказаха от борбата, като отново щурмуваха съперника и успяха да изравнят при 16:16. Усилията и обаче стигнаха за равностойност само до 22:22. Отново класата на Хебър си каза думата и гостите спечелиха и втората част.

Това бе ключов момент, като в третата част разложани вече нямаха същите съпротивителни сили. Пазарджиклии  взеха голяма преднина, като затвориха гейм с разлика, остявяйки съперника на едва 12  точки.

С този успех тимът, воден от Атанас Петров, отбеляза осма победа в първенството, като  с две загуби и 24 точки убедително  продължава да е първенец във временното класиране на елита. Съставът на Пирин записа девето поредно поражение, като с 1 точка заема последното осмо  място в таблицата.