Хебър гостува на свой абонат в последната си визита преди плейофите

Марек е силен домакин, но все още няма победа над "тигрите"

Последните си две срещи от редовния сезон във волейболната Суперлига, Първа осмица ще изиграе в сряда и събота Хебър.

Най-напред утре вечер от 18,30 часа "тигрите" гостуват на Марек(Дупница) в мач от предпоследния 13-ти кръг на шампионата.

Преди тази среща дупничани, които са 4-ти в класирането се изявяват като типичен домакински отбор в срещите си от Суперлигата. Те са в серия от пет поредни победи на свой терен, докато извън табелата Дупница нямат нито един успех.

Хебърци пък са в серия от 5 поредни победи(4 за първенство и 1 за Купа България) и първо място в класирането.

По-любопитно е обаче съперничеството между тези тимове в новата история на двата клуба. От 2017-та година насам Хебър бие Марек, където и за каквото го хване.

В изиграните общо 8 мача(7 за шампионата и 1 за Купа България) пазарджиклии имат 8 победи и 0 загуби. 7 от тези мачове пък са завършили с категоричното 3:0 гейма в полза на "тигрите", а общата равносметка на геймовете е 24:2(!!!) в полза на "жълто-сините" от Пазарджик.

Единствените 2 гейма Марек е взел в първия мач между двата тима, игран на 28.10.2017 г. в Дупница, когато новаците в Супрелигата печелят трудно с 2:3.

Следва наказателна акция на хебърци от нови 7 поредни победи(пет в Пазарджик и две в Дупница) с чистото 3:0.

Дали тази традиция ще продължи и в 9-тия мач между Марек и Хебър ще разберем утре вечер около 20,30 часа.