64

Хебър гони първи успех в Шампионска лига срещу Халкбанк

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) посреща днес турския вицешампион Халкбанк (Анкара) във второто си домакинство от група В на Шампионска лига.

Двубоят е тази вечер от 19:00 часа в зала „Васил Левски“ ще бъде предаван пряко по MAX Sport 1.

Гостите идват в Пазарджик след загуба и победа в групата. Турците, водени от Танер Атък, отстъпиха на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с 1:3 гейма. След това надиграха като домакин немския шампион Берлин Рисайклинг Волейс с 3:1. Така съперниците от южната ни съседка са втори в група В с 3 точки.

Те идват с амбиции за успех, но в същото време признават и класата на пазарджиклии, като заявиха, че ще подходят изключително внимателно и много сериозно към двубоя.

От своя страна родните представители се представиха повече от достойно, но записаха две загуби. Те отстъпиха след петгеймова битка на Берлин Рисайклинг Волейс с 2:3, а след това при първото си домакинство взеха гейм на лидера до момента - полският Заверче, но съперникът надделя с крайното 3:1. С това пазарджиклии за момента са четвърти с 1 спечелена точка.

Въпреки това и въпреки всички контузии сполетели състава, българските волейболисти впечатлиха с играта си на европейска сцена, като всяват респект в своите съперници. Никой не си и помисля да подценява родния шампион, като и трите съперника в групата се изказаха изключително положително за него.

Преди две седмици „тигрите“ направиха страхотно шоу при първото си домакинство срещу поляците и бяха аплодирани от своите привърженици, които препълниха зала „Васил Левски“.

Сега състезателите на Камило Плачи излизат отново да дадат най-доброто и да сътворят нов волейболен празник. Да играят за себе си, за феновете и цялата общественост в Пазарджик, като всички заедно за изпитат отново радостта от волейбол на най-високо ниво.

Дали Хебър ще успее да запише първи успех на свой терен, ще се разбере след часове, но едно е сигурно  - зала „Васил Левски“ отново ще ври и кипи, а всички в Пазарджик очакват нова доза страхотни емоции.