Драматичен обрат и победно 3:2 за Хебър в Добрич

Волейболният тим на Хебър оцеля при визитата си на коравия Добруджа(Добрич) и след пълен обрат и драматично 3:2(24:26, 21:25, 25:23, 26:24, 15:13) в своя полза записа 6-та поредна победа в шампионата на Суперлигата за мъже.

Така момчетата на Атанас Петров остават на второ място във временното класиране с 16 точки след 6 успеха от 6 мача, с колкото са и шампионите от Нефтохимик начело, но с 18 точки.

Срещата бе изключително интересна, оспорвана и изпълнена с много обрати. В първите два гейма домакините от Добруджа наложиха играта си, най-вече с по-добрия си сервис. При 7:3 за добричлии в третия гейм започна обратът за Хебър. В следващите геймове "тигрите" водеха играта, въпреки че тимът на Добруджа имаше своите шансове. Хебър смени разпределителите като Любомир Агонцев влезе на мястото на Георги Братоев, което също оказа влияние. В крайна сметка Хебър измъкна крайната победа след 15:13 в тайбрека.

Нов страхотен мач за Хебър изигра канадският диагонал Брадли Гънтър, който заби фантастичните 29 точки (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата. Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 20 точки (5 аса!, 2 блока, 46% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха.

За домакините от Добруджа Пламен Шекерджиев реализира 19 точки (1 блок, 1 ас, 35% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане). Димитър Маринков пък се отчете с 15 точки (1 блок, 1 ас, 33% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане), но и това не помогна за успех.

В следващия 7-ми кръг Хебър е домакин на Арда (Кърджали). Срещата е в събота (23 ноември) от 18,30 часа.

Хебър: Георги Братоев 3, Брадли Гънтър 29, Александър Ляфтов 20, Тодор Алексиев 16, Венцислав Рагин 4, Николай Къртев 9 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Денис Чавдаров 2, Александър Симеонов 2, Любомир Агонцев 1)