102

Десетата победа е факт! Хебър разкри Пирин за 1 час и оглави Супер волей

Волейболният тим на Хебър прегази с 3:0(25:16 , 25:19 , 25:12 ) Пирин(Разлог) и с актив от 30 точки и само 1 загубен гейм се утвърди еднолично на лидерската позиция в класирането на Супер волей. Срещата приключи за малко повече от час игра в спортна зала "Васил Левски" и бе генерална репетиция за "тигрите" преди домакинството им срещу немския Фридрихсхафен след няколко дни.

Победата за пазарджиклии бе под номер 10, като те са единственият тим без загуба до момента.

Двубоят отбеляза завръщането на терен на старши-треньора Камило Плачи, който пое ръководството на тима. В състава отново бяха либерото Теди Салпаров и централният блокировач Виктор Йосифов, който обаче не започна в титулярния състав.

Шампионите доминираха изцяло в мача. Те показаха много стабилно посрещане, добра игра на блокада, а сервисът им работеше на високо ниво. През целия мач те не позволиха никаква съпротива, като повалиха най-успешния съперник до момента в три гейма. Пирин не успя да влезе в мача и не намери никакви волейболни аргументи срещу домакините през целия мач.

В състава на гостите личаха имената на трима четирима бивши волейболисти на Хебър -  Любомир Агонцев, Спас Байрев, Александър Симеонов и Васил Атанасов.

Хебър отбеляза страхотно начало, като започна ударно  5:1, след серия от сервис на Брадли Гънтър, при която съотборниците му отелязаха три блокади, а самият диагонал се разписа с ас. Натискът на Хебър продължи, посрещането на гостите се пропука и разликата нарастна на 8:3. Превъзходството на домакините бе очевидно и те увеличиха разликата до 7 точки 14:7. До края на гейма пазарджиклии нямаха особени проблеми и спечелиха гейма с голяма разлика.

Отличното представяне на пазарджиклии продължи във втората част, като те не дадоха шансове за противодействие на съперника. Домакините взеха първаначален аванс 8:4, а след това преодоляха леко кризисен момент, при който Пирин се доближи до две точки 12:14. Сервисът на Стойко Ненчев отново даде отново тласък, а Хебър се откъсна с 16:12. До края пазарджиклии не изпуснаха инициативата и поведоха с 2:0.

Хебър буквално свали на колене противника в третата част. След тотална доминация домакините оставиха разложани под 12 точки затвориха мача в три гейма след едва 65 минути игра.

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев, Теди Салпаров – либеро (Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев)