102

Черно море се оказа плитко за Хебър

Волейболният тим на Хебър записа шеста победа в efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи отбор надигра гостуващия Черно море с 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) в мач от осмия кръг на първенството, игран в спортна зала "Васил Левски".

Старши треньорът на пазарджиклии Камило Плачи ротира тотално състава по време на срещата, като даде възможност за изява на по-голямата част от състезателите си.

Двата отбора тръгнаха равностойно в двубоя, след което  гостите поведоха за кратко (6:4, 7:5). Пазарджиклии набраха инерция и обърнаха резултата в своя полза, като не допуснаха повече съпротива. Волейболистите на Камило Плачи бяха безапелационни.

Във втората част домакините имаха превес, след 8:6 състезателите на Пламен Христов успяха да изравнят, вкарвайки интрига за кратко. Атака за Якопо Масари и ас на Пламен Шекерджиев отново изведоха "тигрите" напред, последваха равностойни моменти. След 18-та точка първенците пречупиха съперника с атаката си и поведоха в мача с 2:0 гейма.

Третият гейм премина под диктовката на пазарджиклии, но в ключовите моменти (23:18) Черно море реализира серия, доближавайки се на две точки (23:21). В крайна сметка опитът на шампионите си каза думата и те надделяха, записвайки чиста победа.

Така "тигрите" остават трети във временното подреждане със 17 точки (6 победи, 1 загуба), "моряците" са девети със 7 точки (3 победи, 5 загуби) и мач повече.

В следващия кръг Хебър среща Пирин, на 3 декември (събота).

Най-резултатен в дубоя бе Симон Хирш с 18 точки (2 аса, 1 блокада), като бе отличен и за MVP. Илия Петков добави 7 точки (2 аса, 2 блокади). За съперника Симеон Димитров и Мартин Павлов завършиха с по 11 точки (1 ас, 1 блокада) (1 ас, 2 блокади).