CEV: Хебър е кандидат за домакинство на 1/8 финалите

При две победи срещу албанският Ержени Шиак волейболният тим на Хебър ще се класира за 1/8-финалите на турнира CEV, като може да спечели отново домакинство. За такъв вариант съобщи спортно-техническият координатор на клуба Стоян Самунев.

"Отборът е готов за евромачовете. Приемаме Ержени в Пазарджик, защото при тях не може да се играе – първенството е спряно. Европейската конфедерация ни пусна един доста дълъг списък с всички мерки, които трябва да се спазват при провеждането на мачовете. Много са строги изискванията. Всеки отбор трябва да има отделен вход, медиите също. Трябва да се дезинфекцират постоянно топките. Имаме домакинско предимство, но нямаме такова на публиката. Целта е преминаване към 1/8-финалите. Могат да издам малка тайна CEV обмислят 1/8-финалът и 1/4-финалът да се изиграят на турнир. Няколко отбора кандидадстват за този турнир, включително и Хебър", сподели Самунев.

Хебър започва тазгодишното си участие в европейските клубни турнири довечера в 18:30 ч. в зала „Васил Левски” срещу албанския Ержени в 1/16-финалите за Купата на CEV. Срещата ще бъде излъчвана на живо във фейсбук страницата на ВК Хебър заради мерките срещу пандемията и липсата на публика.