102

Букмейкърите: Хебър е отново фаворит срещу Шахтьор

Голямо доверие за победа на волейболен клуб Хебър в мача- реванш от втория кръг на Шампионска лига срещу Шахтьор(Солигорск) дават водещите букмейкъри. Решителната елиминация между двата тима е днес от 17,30 часа в залата на спортен комплекс „Уручие“ в Минск и ще бъде излъчвана пряко по телевизия Max Sport 3, както и в YouTube канала на CEV.

Подобно на първия мач между двата тима в Пазарджик преди седмица и сега заложните къщи са поставили хебърци като фаворит в мача, оценявайки обаче този път победата им с малко по-високи коефициенти, вариращи в интервала 1.30 - 1,35. Обратно, евентуален краен успех за беларусите в този втори мач се движи в рамките на 3,40 - 3,50.

Припомняме, че Шахтьор води с 1:0 победи(3:2 гейма) на своя противник и се нуждае от задължителен нов успех за да изхвърли хебърци от надпреварата. При загуба на домакините с 2:3 ще се стигне до т.нар. "златен гейм", докато всеки друг успех на Хебър(0:3, 1:3) ще означава продължаване на пазарджиклии за третия кръг, където най-вероятно ще ги чака Олимпиакос(Пирея).

Снощи волейболистите на Хебър направиха тактическа тренировка в залата на спортен комплекс „Уручие“ в Минск, а преди това през деня имаха свободно време за кратка разходка  в беларуската столица.

Както вече "Марица" писа, беларуският първенец приема българския шампион именно в Минск за домакинството си от втория квалификационен кръг, а не в родния си град Солигорск, където залата им не отговаря на изискванията на ЦЕВ.

В лагера на Хебър няма сериозни кадрови проблеми, всички състезатели на „тигрите“ се чувстват добре и тренират пълноценно, като са настроени много позитивно преди важната битка.