102

Берлин волейс спря Хебър и в Пазарджик

Волейболният ни първенец Хебър не успя да се справи с немския шампион Берлин Рисайклинг Волейс в домакински мач от груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Камило Плачи тим отстъпи тази вечер на съперника с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) в последното си домакинство от група "В" на надпреварата, състоял се в спортна зала "Васил Левски".

Хебър започна в състав: Илия Петков, Якопо Масари, Александър Туш, Симон Хирш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров - либеро. По-късно в игра се появиха още Мартин Симеонов, Трифон Лапков, Добромир Димитров и Иван Латунов.

Противниците започнаха равностойно срещата (4:4), след което немският шампион взе водеща роля. Статуковото се запази до средата на гейма (14:11), като постепенно преднината бе стопена, благодарение на блокадата и началния удар на пазарджиклии. Гостите обаче отново набраха инерция и отново оформиха преднина, която се запази до края. Така Берлин поведе в срещата с 0:1.

Втората част тръгна идентично (3:3), след което състезателите на Седрик Енард се откъснаха в резултата. При 15:8 домакините успяха да намалят значително дистанцията (15:12), но не успяха да преодолеят противника. Берлинчани продължиха да диктуват положението и спечелиха убедително гейма 0:2.

В третата част "тигрите" поведоха (3:1), след което немският шампион реализира четири поредни точки и взе водачеството. Играта отново продължи равностойно след 5:5, но гостите продължиха мобилизирано. В ключовите моменти пазарджиклии стопиха част от преднината, но не се случи обрат и крайното 0:3 остана за Берлин.

Загубата остави "тигрите" на четвърто място в класирането с 2 точки (5 поражения), Берлин е трети с 8 точки (3 победи, 2 загуби).

Последният мач от груповата фаза на Шампионската лига за пазарджиклии е на 25 януари (сряда), срещу Халкбанк (Анкара).