България взе само гейм и загуби от Италия на Евроволей

България инкасира първа загуба на Евроволей, след като не оказа особена съпротива и падна от Италия с 1:3 (19:25, 18:25, 25:17, 11:25). Двубоят от третия кръг в група В в Чехия продължи само 80 минути. За нашите волейболисти това бе първо поражение в шампионата. Тимът на Силвано Пранди спечели един гейм, но в останалите оказа слаба съпротива и "скуадрата" стигна до успеха без много усилия. За италианците това бе трета победа в три мача и те остават начело в класирането в групата, като са и сигурни участници на осминафиналите. Утре нашите излизат срещу Словения в изключително важен мач за излизане от групата.

Българите започнаха добре първите два гейма, но впоследствие ги загубиха. В началото нашите поведоха със 7:5, но италианците успяха да обърнат частта до 25:19. Още по-добре се държахме във втория гейм, в който дори водехме с 12:11, но адзурите отново намериха сили да обърнат и да финишират с 25:18.

Коренно различни бяха силите в третата част, когато момчетата на Силвано Пранди буквално правеха каквото си искат срещу именития противник и му дадоха да отбележи едва 17 точки.

Вместо това да послужи като импулс за пълен обрат, нашите се сринаха тотално в четвъртия гейм, в който отбелязаха едва 11 точки.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (19:25, 18:25, 25:17, 11:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро
Селекционер Силвано Пранди

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Джулио Пинали, Алесандро Микелето, Даниеле Лавия, Джанлука Галаси, Симоне Анцани - Фабио Балазо-либеро