64

България U17 загуби финала на Балканиадата в Сърбия

Националният отбор на България за девойки под 17 години завърши със сребро на Балканиадата в Сърбия. Воденият от Диян Боюклиев тим отстъпи на домакина Сърбия с 1:3 (17:25, 16:25, 28:26, 14:25) във финалния двубой на надпреварата, изигран във Вранйе.

Така западните ни съседки ни победиха за втори път в рамките на два дни - в последния мач от груповата фаза записаха успех с 3:2 гейма.

Двата отбора тръгнаха равностойно в мача, като положението се запази до 9:9. Впоследствие "плавите" набраха инерция и оформиха преднина. При 12:11 нашите момичета останаха само на точка, но разликата отново се увеличи. Ситуацията се повтори при 15:14, но "лъвиците" не успяха да преодолеят съперника.

Във втората част играта се разви идентично и сръбските волейболистки увеличиха аванса си.

Третият гейм започна равностойно, а впоследствие родните националки взеха превес. След 15:12 обаче "репрезентация" навакса и изравни (15:15), след което се движеше близо до състезателките на Диян Боюклиев. Българските волейболистки излязоха от ситуацията, но за кратко - в ключовите моменти играта на нерви започна отново. В крайна сметка младите "лъвици" измъкнаха частта след 28:26.

В решителната част Сърбия поведе ударно - 5:0. Тимът ни навакса част от изоставането си, стигайки до 6:4, обаче противникът отново дръпна и се откъсна (10:5). До края доминацията на западните ни съседки продължи и те триумфираха с трофея.

Най-резултатна за пореден път бе Ива Дудова с 16 точки (1 ас, 1 блокада), с 10 точки приключи Елена Коларова (1 ас, 2 блокади). За съперника Ана Михайлович бе над всички с 20 точки (2 аса, 3 блокади), с по 15 точки се отчетоха Милица Видачич и Соня Данилович.