61

България тръгна със загуба в Лига на нациите след 1:3 от Сърбия

Националният ни отбор по волейбол загуби с 1:3 (25:19, 19:25, 21:25, 20:25) от Сърбия в първия си двубой от турнира на Лигата на нациите в Отава (Канада). Тимът ни спечели първия гейм, но допусна обрат в двубоя, който беше официален дебют за новия селекционер Николай Желязков,

Нашите започнаха отлично мача и спечелиха първия гейм с 25:19, като 8 точки дойдоха след блокади на нашия отбор. Във втория гейм обаче сърбите ни надиграха, а многото непредизвикани грешки на българския тим улесниха съперника.Следващият гейм бе ключът за изхода на двубоя. До 19:19 българите показаха страхотна игра, а Алекс Николов и Радо Парапунов отбелязаха важни точки. В заключителния момент обаче момчетата на Николай Желязков се пропукаха на посрещане и това бе използвано от сърбите. Това развитие като че ли разколеба българския отбор и съперникът затвори мача с 25:20 в четвъртия гейм.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 1:3 (25:19, 19:25, 21:25, 20:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Мартин Иванов-либеро (Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Николай Колев)
Селекционер Николай Желязков
СЪРБИЯ: Никола Йовович, Душан Петкович, Лазар Маринович, Миран Куюнджич, Александър Неделкович, Неманя Машулович - Лазар Копривица-либеро (Никола Мелянац, Павле Перич, Никола Пекович-либеро, Милан Катич, Урош Никулич)