3-0! Волейболният Хебър се върна на пътя на победата

С победно 3:0 над Нефтохимик(Бургас) тимът на ВК Хебър бързо си оправи самочувствието след изненадващата загуба от Левски преди 3 дни и се укрепи на лидерската позиция в класирането на Супрелигата.

В домакински мач от 9-тия кръг на Първа осмица "тигрите" удариха своя противник след 25:16, 25:21 и 25:15 за малко повече от час игра в спортна зала "Васил Левски".

Дербито на кръга в Суперлигата противопостави първият и вторият във временното класиране, но завърши само в три гейма, като пазарджиклии спечелиха победата категорично само за 75 минути игра.

С този си успех пазарджиклии запазиха лидерството в елита, като са на върха в класирането със седем победи, две загуби и 21 точки.

Съставът на Нефтохимик отбеляза трета загуба и с пет победи и 13 точки временно запазва втора позиция, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Хебър показа концентрирана и стабилна игра, като се представи великолепно в мача, който бе изключително важен за позициите на двата отбора в таблицата. Заради липсата на основни играчи в състава си, Нефтохимик не успя да се противопостави максимално на съперника в този мач, като имаше ниска ефективност в посрещане и атака.

Хебър доминираше на всички елементи. Силното оръжие на домакините - страхотният сервис тръгна много добре в мача, като пазарджиклии затрудниха максимално посрещането на противника. Блокадата работеше безотказно, като хебърци показаха отлични изяви на този елемент и завършиха мача с 14 точкови блокади.

Така интрига нямаше, пазарджиклии наложиха тотално волята си в мача и спечелиха и трите гейма категорично и с разлика.

Теодор Тодоров бе избран за MVP на мача, а саият той завърши с 5 точкови блокади.

Реализатор за победата на Хебър стана Брадли Гънтър с 19 точки (2 аса, 2 блокади, 71 %в атака). МVP на мача Теодор Тодоров завърши с 9 точки ( 5 блока), с същия актив от 9 точки приключиха и Тодор Алексиев и Николай Къртев.