Тони Костадинова на косъм от втори медал, остана четвърта

Единствената българска медалистка от началото на Олимпийските игри в Токио - Антоанета Костадинова, се представи достойно и във финала на спортната стрелба на 25 метра пистолет. Българката остана 4-а и бе много близо до спечелване на второ олимпийско отличие за България от Игрите в Токио.

Слаба първа стрелба попречи на Антоанета Костадинова да спечели втори медал от олимпийските игри в Токио. Въпреки лошото начало българката се бори в много оспорвания финал в стрелбата с малокалибрен пистолет от 25 метра и завърши четвърта. Ключови се оказаха пропуските ѝ в първата серия от пет изстрела, при които тя не улучи нито веднъж. След това Костадинова се представи много силно и от последното осмо място се изкачи в зоната за медалите. Състезателката в спортната стрелба донесе първия и единствен до момента медал за България от олимпийските игри. Тя взе среброто на 10 метра.