Сестри Стоеви с втора загуба на Олимпиадата

Втора загуба на Олимпиадата претърпяха двукратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева. На турнира по бадминтон те се бориха, но отстъпиха пред номер 3 в света и втори поставени в схемата Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай) с 18:21, 15:21 за 44 минути.

Сестрите играха равностойно срещу азиатките в първия гейм. Чън и Фан имаха преднина от 2-3 точки, но след средата на частта дръпнаха с 14:9. Българките не се предадоха и изравниха - 18:18. С три поредни точки обаче китайките приключиха първия гейм.

Чън и Фан, които са световни шампионки от Глазгоу 2017, доминираха във втората част. Те поведоха с 6:1, а след това с 11:7 при техническото прекъсване. Преднината им достигна 16:9 и 19:12, след което те без проблеми затвориха мача.

В първия си двубой сестрите отстъпиха пред петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея) с 23:21, 12:21, 21:23 за 70 минути.

В последния си мач от групата българките, които на практика вече нямат шанс да продължат в следващата фаза, ще играят срещу номер 8 в световната ранглиста Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд).

В класирането двойките от Китай и Република Корея са с по две победи, а сестри Стоеви и тайландките имат по две загуби.