Виктор Лилов загуби юношеския финал на Уимбълдън

Виктор Лилов претърпя поражение от Самир Банердже на финала на юношеския турнир на Уимбълдън. Българинът, който се състезава за САЩ, изигра силен първи сет, в който навакса пасив от 2-5, но във втората част не успя да продължи да поддържа високото темпо и бе принуден да се примири с поражението.

Банердже поведе пръв, но Лилов изравни резултата, след което стигна до брейкпойнт, от който обаче не успя да се възползва и отново се оказа в ролята на догонващ при 2-1. Лилов отново възстанови равенството, но след това Банердже осъществи първия пробив в мача и натрупа аванс от 5-2.

В осмия гейм обаче Лилов спаси два сетпойнта и редуцира пасива си, а в следващите два гейма даде само една точка на своя опонент и изравни резултата при 5-5. Банердже обаче прекъсне серията на световния №31 при юношите и спечели подаването си в единадесетия гейм, а впоследствие реализира решаващ пробив и надделя със 7-5 в откриващия сет.

Втората част започна по аналогичен начин, като и двамата опоненти спечелиха първите си две подавания. Банердже поведе отново, но този път Лилов не успя да отговори на предизвикателството и неговият опонент записа два поредни гейма на 15, увеличавайки преднината си на 5-2. Лилов спаси два мачбола и намали изоставането си, но не успя да повтори подвига от първия сет и Банердже триумфира с титлата след 7-5, 6-3.