64

Убедителен Гришо, чака украинец на четвъртфинал в Ротердам

Григор Димитров победи световния №86 Мартон Фучович след 6:3, 7:5 на ABN AMRO Open в Ротердам (Нидерландия) от АТР 500 с награден фонд 2,29 милиона евро.

Възлов за първия сет се оказа осмият гейм, в който българинът започна да пласира успешно повече високорискови удари, довели го до брейк, а затвори частта със сервиренето си за  6:3.

В десетия гейм на втори сет Фучович стигна до сетбол, но три стабилни отигравания на Гришо ликвидираха опасността и резултатът стана 5:5. Следващият гейм Григор го спечели при първата си точка за пробив. В подаването си той затвори мача за 6:3, 7:5 с втория си мачпойнт.

Припомняме, че в предишния кръг българинът срази в два сета 48-ия в света Лоренцо Сонего (Италия) след 7:6(4), 6:3.

На четвъртфиналите Григор Димитров среща украинеца Александър Шевченко, който изненадващо победи номер 3 в схемата на турнира Холгер Руне (Норвегия) след 6:4, 1:6, 6:3.