Три българки продължават без грешка на тенис турнира в Пазарджик

Даря Шаламанова, Елица Костова и Джулия Терзийска продължават без загуба на турнира от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик. Мачовете се играят на базата на Тенис клуб "Фаворит". Шаламанова има три победи, а Костова и Терзийска по две.

Всеки един от турнирите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 долара, който се разпределя между всички участници в основната схема на съответния турнир. Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки срещу всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за разпределение на пето-осмо място и т.н.

Пазарджик е първият град в Централна и Източна Европа, който получава правото да домакинства на тази надпревара. Веригата състезания за мъже и жени се организира и ръководи от американската компания Universal Tennis LLC. Преди женските турнири на базата на ТК "Фаворит" в Пазарджик се състояха и два турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.

Основен партньор на БФТ и ТК „Фаворит" за домакинството е Община Пазарджик.