Шок на US Open! Халата от Пловдив отвя Корне, на ред е Серина

Цветана Пиронкова и Ализе Корне изиграха страхотен мач помежду им на "Луис Армстронг" в спор за четвъртфиналите на US Open. Там ще играе Пиронкова, която спечели с 6-4 6-7(5) 6-3.

Тя ще срещне Серина Уилямс за трети път в своята кариера. И в двата случая до момента 38-годишната американка не ѝ е давала нито сет. През 2014 г. Уилямс надделя на 1/16-финалите на China Open с 6-2 6-3, а година по-късно преодоля българката в същия етап на Western & Southern Open – 7-5 6-3.

Мачът на Цветана Пиронкова с Ализе Корне:

Корне поведе с 2:0 в началото, но Пиронкова бързо върна пробива. В първия сет Корне бе по-припряната и по-често бъркащата.

Във втория сет Пиронкова започна с пробив. Цветана затвърди пробива - 2:0. Французойката повтори постижението на Пиронкова от първия сет и изравни резултата до 2:2. Втори пробив на Корне след грешки на Пиронкова (провдивчанката не може да се нагоди към вятъра, които се появи на корта) - 4:2. Моментален рибрейк на Цветана и итригата в сета остава.

Цветана Пиронкова сервира за победата, след като проби Корне в продължил 12 минути гейм за 5:4. Българката пропусна мачбол в гейма и позволи на Корне да изравни резултата 5:5. Пиронкова пробива и отново ще сервира за мача. Тайбрек.

За първи път в този турнир Пиронкова губи сет. Корне взе тайбрека със 7:5.

Цветана взе подаванието си на нула за 1:0 в третия сет.  Корне проби и повежда с 2:1.  Досега Пиронкова има 45 непредизвикани грешки срещу 30 на французойката. Светкавичен рибрейк за Пиронкова - 2:2.

Българката си взе подаването и води 4:3 в третия сет. Пиронкова пробива и пробива за мача при 5:3. Пиронкова е убедителна и победа за нея. За първи път тя ще играе на четвъртфинал.

Пиронкова направи 50 непредизвикани грешки, срещу 34 за Корне. Французойката обаче е "убедителна" в двойните грешки 9:2.