Следвайте ни

Шест победи за Пловдив на Държавното до 18 г. по тенис

viber icon

Шестима пловдивски тенисисти, излезли днес на кортовете на "Авеню" в Бургас, се класираха за четвъртфиналите на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 18 г. 

Номер 3 в основната схема при юношите Илиян Радулов (Тракия) спечели пловдивското дерби днес срещу Иван Пенев (Локо 98) в три сета 7-6(9), 4-6, 6-2.

При девойките тръгналата ог квалификацииге Катерина Димитрова (Пловдив 1981) бе убедителна срещу номер 2 в схемата Цвета Радева (Кристи Дряново) за 6-3, 6-1.

Резултати, юноши, 1/8-финали:
№1 Пьотр Нестеров (Черно море Елит) - Християн Божилов (Левски София) 6-1, 6-0
№7 Адрияно Дженев (Пловдив 1981) - Виктор Марков (Диана София) 1-6, 6-4, 6-1
Георги Георгиев (Хасково 2015 Хасково) - №4 Ивайло Дечев (Диана София) 6-2, 6-2
Драгомир Драганов (Авеню Бургас) - №8 Михаил Иванов (Фаворит Пазарджик) 6-3, 7-5
Владимир Попов (Пловдив 1981) - №6 Никола Керемедчиев (Локомотив 1929 София) 6-3, 7-5
№3 Илиян Радулов (Тракия Пловдив) - Иван Пенев (Локо 98 Пловдив) 7-6(9), 4-6, 6-2
№5 Максим Хорозов (Джуниър Про Пловдив) - Александър Николов (Диана София) 6-2, 6-2

№2 Динко Динев (Авеню Бургас) - Никола Колячев (Диана София) 6-4, 7-6(0)
Жребий за четвъртфиналите:
№1 Пьотр Нестеров (Черно море Елит) - №7 Адрияно Дженев (Пловдив 1981)
Георги Георгиев (Хасково 2015 Хасково) - Драгомир Драганов (Авеню Бургас)
№3 Илиян Радулов (Тракия Пловдив) - Владимир Попов (Пловдив 1981)
№2 Динко Динев (Авеню Бургас) - №5 Максим Хорозов (Джуниър Про Пловдив)

Резултати, девойки, 1/8-финали:
№1 Мирела Шкумбова (Левски София) - Виктория Лазарова (Диана София) 6-2 6-1
№7 Надежда Петкова (Фаворит Пазарджик) - Мегън Кунинска (Супер Спорт Варна) 6-4, 6-1
№4 Дария Великова (Изида Добрич) - Андреа Дукова (Виа Тенис Стар София) 6-3, 6-2
Мария Танева (Августа Траяна Стара Загора) - №5 Марина Христова (Изида Добрич) 4-6, 6-3, 6-3
Каталина Петрова (Фаворит Пазарджик) - №8 Габриела Митева (Фаворит Пазарджик) 7-6(5), 6-3
Йоанна Радулова (Тракия Пловдив) - №3 Лия Пенчева (Изида Добрич) 6-4, 6-2
Александра Габровска (Фаворит Пазарджик) - №6 Стела Симеонова (Малееви София) 6-2, 6-2
Катерина Димитрова (Пловдив 1981) - №2 Цвета Радева (Кристи Дряново) 6-3, 6-1

Жребий за четвъртфиналите:
№1 Мирела Шкумбова (Левски София) - №7 Надежда Петкова (Фаворит Пазарджик)
№4 Дария Великова (Изида Добрич) - Мария Танева (Августа Траяна Стара Загора)
Каталина Петрова (Фаворит Пазарджик) - Йоанна Радулова (Тракия Пловдив)
Александра Габровска (Фаворит Пазарджик) - Катерина Димитрова (Пловдив 1981)

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Кой е най-добрият вариант за страната след изборите?