Серина подчини Пиронкова в два сета на Yarra Valley Classic

Цветана Пиронкова загуби с 6:1, 6:4 от рекордьорката по титли от Големия шлем Серина Уилямс в осминафинален сблъсък на турнира Yarra Valley Classic в Мелбърн.

Пловдивчанката започна плахо в първия сет и позволи на Серина да пробие сервирането и в първи, пети и седми гейм.

Вторият сет бе изключително равностоен, като двете си взимаха подаванията до 4:5 за американката. Тогава Серина успя да пробие Пиронкова от четвърти мачбол и да спечели двубоя.

Пиронкова все още няма победа срещу Уилямс на корта, като последният им мач, преди сега в Мелбърн, бе на 1/4-финала на миналогодишния US Open, когато българката загуби с 6-4, 3-6, 2-6.

В първия кръг от турнира Пиронкова записа убедителна победа над Людмила Самсонова (6-2, 6-1), след което надделя и над 32-рата в света Дона Векич (1-6, 6-4, 6-2). От своя страна Уилямс започна участието си директно от втори кръг, където се наложи над Дария Гаврилова с 6-1, 6-4.