61

Янаки Милев загуби драматично финала на Пловдив Къп

Елизара Янева спечели бронзов медал

Янаки Милев загуби драматично финала на турнира Пловдив Къп за юноши и девойки до 18 години. Пловдивчанинът игра силно и даде всичко от себе си, но в крайна сметка отстъпи срещу белгиеца Мартин Ландалус след 6:4 3:6 5:7 в  двубой продължил 2 часа и 40 минути. Състезанието е от първа категория на календара на ITF. Надпреварата се проведе на кортовете на ТК Локомотив и в нея участваха състезатели от 26 държави.

Янаки Милев взе безпроблемно първия сет, а вторият бе за Ландалус. Драмата настъпи в решителната трета част.  Милев имаше мачбол при 5:4, но не успя да го спечели. От това се възползва белгиеца, който взе три поредни гейма, а с това и титлата от турнира.

Преди този мач Милев постигна четири впечатляващи победи на турнира. Той елиминира №1 в схемата и №17 в световната ранглиста за юноши Жил Байли от Белгия, №4 в схемата Озан Козак от САЩ, №8 в схемата Борис Згола от Полша и Аман Далия от Индия.

При девойките 15-годишната Елизара Янева се представи отлично на турнира и завърши на трето място. На полуфиналите Янева отстъпи с 2-6, 0-6 от водачката в схемата и №3 в световната ранглиста София Костулас от Белгия. Преди този мач талантливата българка постигна три последователни победи.