64

Янаки Милев във 2-ри кръг на ITF M15 в Анталия

Янаки Милев се класира за втория кръг и на сингъл на ITF турнира от категория M15 в Анталия. Пловдивчанинът имаше нужда от 149 минути и обрат за да елиминира Павел Нейедли (Чех) 5:7, 6:3, 6:4.

В първия сет Янаки бе на две точки от спечелването му при 5:4, 30:30, но в следващия гейм направи две двойни грешки и допусна обрат. Във втория ключов пробив при 4:3 осигури успеха на Милев, а в третия българинът спечели четири последователни гейма след 2:4 за да приключи като победител.

Във втория кръг утре Янаки играе срещу победителя от Дамиен Венгер (Швейц, №6 в схемата) и Игор Хименес (Браз).

Другите двама българи в Анталия приключиха участието си на сингъл. Габриел Донев загуби 7:5, 4:6, 1:6 от руснака Андрей Чепелев, а Илиян Радулов отстъпи 3:6, 0:6 на квалификанта Денис Клок (Рус).

Тримата българи се класираха за четвъртфиналите на двойки на ITF турнира от категория М15 в Анталия. Габриел Донев и Илиян Радулов биха 6:2, 6:1 за само 45 минути турската легенда Марсел Илхан и Артьом Тютюнов (Рус) и ще играят във втори кръг с водачите в схемата Йохан Никлес (Швейц)/Ерик Ваншелбойм (Укр).

Янаки Милев в двойка с Матиас Уйвари (Ав) отстраниха словенските братя Мак и Ник Милкович 7:6 (7), 3:6, 10:3. Следващите им съперници ще са Юмют Аккоюн (Тур)/Игор Хименес (Браз).

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 1 оценки
5/5 от 1 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Кои партии и коалиции може да сформират правителство след вота на 2 април?