61

Пловдивски тандем на полуфинал в неофициалното световно първенство по тенис

Пловдивчаните Илиян Радулов (ТК Тракия) и Адрияно Дженев (ТК Макс Про 2020) постигнаха изключителен успех като се класираха за полуфиналите на двойки на тенис турнира "Ориндж Боул", щата Флорида (САЩ). Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Българският тандем е поставен под №4 в основната схема. На четвъртфинала Илиян и Адрияно разгромиха с 6:1, 6:2 Рея Хаттори от Япония и Ария Шах от Индия.

Илиян Радулов при юношите и Росица Денчева при девойките пък се класираха за четвъртфиналите на сингъл, за което marica.bg вече писа.

Радулов, поставен под №7, победи на осминафиналите със 7:5, 7:6(2) №9 в схемата Даниил Панарин от Русия. Това е трета поредна победа за Илиян на турнира без да загуби сет. В първите си два мача Радулов загуби само седем гейма.

Пловдивчанинът имаше преднина от 5:2 в първия сет, но допусна изравняване при 5:5. Радулов обаче взе следващите два гейма, а с това и сета. Във втората част Илиян навакса изоставене от 3:5 и стигна до тайбрек. В него Радулов се наложи със 7:2 точки и се класира за четвъртфиналите.

15-годишната Росица Денчева победи в третия кръг с 6:2, 6:4 поставената под №16 срещу Маделин Жесуп от Тайван. Това е трета поредна победа за българката при само един загубен сет.

Денчева изостана с 1:3 във втория сет, но спечели пет от следващите шест гейма.