Отличен старт на Григор в Синсинати

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на Мастърс турнира в Синсинати с 6:3, 6:4 срещу  световния №16 Роберто Баутиста Агут. Във втория сет мачът бе прекъснат заради дъжди при резултат 4:3 за испанеца, но след подновяването на играта първата ни ракета обърна резултата само за няколко минути и сложи край на негативната си серия от три поредни загуби.

За Димитров това беше първи успех в тура от 30-ти юни, когато надви друг испанец - Фернандо Вердаско на старта на Уимбълдън.

В първия сет българинът действа почти безупречно. С ранен пробив той взе контрол в срещата, а при 5:3 и 0:15 направи 4 последователни аса, с което си подсигури откриващата част.

В началото на втория сет двамата си размениха по един пробив, а Димитров чувствително увеличи непредизвиканите грешки в играта си. При 3:4 двубоят бе спрян за около час заради дъжд, а при подновяването му Гришо спечели 12 от изиграните 15 точки и си подпечата крайния успех.

В следващия кръг българинът, шампион в турнира от 2017 г., ще срещне Александър Бублик или Маркос Хирон. Любопитен е фактът, че именно Бублик го победи във втори кръг на Уимбълдън.