64

Мико започна със загуба 2022 година, падна в 2 сета от Мена

Димитър Кузманов отпадна на старта на АTP Challenger Бендиго (Австралия), след като отстъпи в два сета от световния №209 Факундо Мена с 6:7(7), 4:6.

Първият сет бе равностоен. Единственият брейкпойнт се откри пред Мена при 1:1, но Кузманов затвори подаването си. В тайбрека аржентинецът поведе с 3:0.

Той имаше и три сетбола, отразени от втората ни ракета, който впоследствие осуети още един шанс на опонента си да приключи сета. Мена успя да реализира четвъртия си сетпойнт за 7:6(7) в първата част.

Кузманов пропусна два брейкпойнта в откриващия гейм на втори сет, но след това  съществи обрат за 3:1. Мена повиши значително качеството на сервиса си. Това позволи на световния №209 да върне пробива и отново да излезе напред в резултата, преди Кузманов да прекъсне серията му за 4:4.

Аржентинецът обаче отново стигна до два поредни мачпойнта. При втория Кузманов допусна грешка при бекхенд и загуби сета и мача.