Кузманов подчини силен индиец на Чалънджър в ЮАР

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов направи отличен старт в Южна Африка. Пловдивчанинът започна с впечатляваща победа на турнира от сериите Чалънджър в Почефструм. Надпреварата с награден фонд 52 080 долара се провежда на твърди кортове.

Кузманов победи в първия си мач поставения №1 в схемата и №131 в света Пражнеш Гунесваран от Индия с 6:3, 6:4 за 77 минути игра.

Мико проби за 3:1 в първия сет, но Гунесваран направи рибрейк за 4:3. Нашето момче направи още един пробив за 5:3, а след това затвори сета с гейм на 30.

Във втората част Димитър Кузманов изостана с 1:3, но спечели пет от следващите шест гейма. Така той ще играе във втория кръг срещу Раян Пенистон от Великобритания (№380 в света) или Елиот Бенчетрит от Мароко (№227).

С победата Кузманов си осигури 860 долара и 7 точки за класацията на АТП, в която заема 278-ото място.

Мико ще играе срещу Елиот Беншетрит (Мароко) в четвъртък във втория кръг на турнира. Следващият му съперник е 227-и в класацията на АТP. 22-годишният Беншетрит, който е роден във френския град Ница, няма съществени успехи като професионалист, като е достигнал до 198-ото място в света.

Кузманов има един успех в един мач срещу съперника на клей на турнир във Франкавила (Италия) през 2018 година, когато печели със 7:5, 7:5.