Котка нахлу на корта в Перуджа, но не попречи на Мико да спечели

Котка нахлу на корта и прекъсна разиграването в мача на Димитър Кузманов от първия кръг на Чалънджъра в Перуджа, но и тя не попречи българинът да се поздрави с успех след 2:6, 6:3, 7:6(2) срещу италианеца Федерико Гайо (номер 3 в схемата и 145 в световната ранглиста). Мачът продължи 2 часа и 43 минути. Турнирът е с награден фонд 44820 евро.

При 5:6 в третия сет и предимство за Мико, талисманът на кортовете в Перуджа Амика ненадейно се появи на корта. Въпреки, прекъсването Мико успя да спаси два мачбола и да прати срещата в тайбрек. Там пловдивчанинът нямаше проблеми и дръпна с 4:0, с което и реши мача в своя полза.

Иначе, Кузманов изигра един от най-хубавите си и трудни мачове напоследък.

В първия сет той така и не успя да се противопостави на първия сервис (83 процента) на Гайо и загуби с 6:2.

Във втория Мико проби при 4:3 за него и след това затвори сета с подаването си.

В третия сет Кузманов дръпна с 4:0 гейма- Тогава Гайо разнообрази играта и пусна в обръщение множество къси топки. Българинът трудно намираше противодействие и се стигна до 5:4 за 29-годишния италианец. Все пак Кузманов се измъкна от ситуацията и спечели мача.

На осминафиналите пловдивчанинът (246 в световната ранглиста) ще играе срещу победителя от двубоя между аржентинеца Педро Качин (АТР 276) и босненеца Нерман Фатич (АТР 340).