Катерина Димитрова и Владимир Попов на финал на ITF в София

Катерина Димитрова среща Александра Габровска (4) при девойките, а Владимир Попов ще излезе срещу гръка Адамантиос Ставракас във вфиналите на сингъл от турнира "Диана къп", ITF 5 категория, който се провежда на кортовете на Тенис Клуб "Диана" в София.

Поставената под номер 1 в схемата пловдивчанка спечели убедително с 6:1, 6:2 срещу Ива Иванова. В другия полуфинал шампионката от Държавното до 16 г. преди седмица Елизара Янева (номер 2 в схемата) отстъпи пред Александра Габровска (4) в изключително равностоен мач.

Номер 1 при юношите Владимир Попов спечели плодвивското дерби с Адриано Дженев (4) след три сета 5:7, 7:6(5), 6:3. В другия полуфинал Илиян Радулов (3) отсътъпи пред гръка Адамантиос Ставракас след 5:7, 1:6.

Резултатите:

Сингъл, девойки:
Катерина Димитрова (1) - Ива Иванова 6:1, 6:2

Александра Габровска (4) - Елизара Янева (2) 7:5, 7:6(6)

Сингъл, юноши:
Владимир Попов (1) - Адриано Дженев (4) 5:7, 7:6(5), 6:3
Илиян Радулов (3) - Адамантиос Ставракас (Гър) 5:7, 1:6

В италианския финал на двойки при девойките Елетра Градаси/Гала Мадузи (3) - Диана ди Симоне/Ерика ди Муцио 6:2, 2:6, 10:7

Финал на двойки при юношите Драгомир Драганов/Георги Лазаров (3) - Алберто Блуменшайн (Бра)/Артур О'(Ейре) 7:5, 6:3