64

Историческо! Три от три победи за пловдивския тенис на Australian open

Пловдивскитe тенис надежди Адрияно Дженев, Елизара Янева и Илиян Радулов започнаха с победи участието си на Australian Open.

При юношите. Дженев елиминира американеца Кайлън Бигун, побеждавайки го с 6-3, 2-6, 7-6(7). Адриано взе първия си мачбол след 2 часа и 22 минути игра. Следващият опонент на Дженев ще бъде сърбинът Зоран Лудоски.

По същото време влязлата в схемата като „щастлива губеща“ Елизара Янева започна с победа над канадката Елия Даниелс след 6-1, 7-5 за малко повече от час. Във втория сет българката изоставаше с 4-5, но завърши мача със серия от три поредни спечелени гейма. Във втори кръг Янева ще се изправи срещу японката Хаю Киношита.

Мнение на Янчо Христов от фейсбукгрупата "Тенис от българия и света": "Гледах мачовете на Адриано и Елизара днес  Много съм впечатлен от Елизара!!! Досега като че ли оставаше я сянка, но това момиче има цялостен пакет- форхенд , бекхенд , сервиз , супер придвижване. Има по- мъжка“ игра от 20-годишните и каки.

Поздравления за Серафим Грозев, който е треньор и на двамата - личи си , че налага модерна игра.

Адриано беше супер - има брутален форхенд( а ла Гонсалез) , движи се супер, не лош бекхенд, добре сложен , може би има нужда от малко височина за топ 100 при мъжете , но мъжете растат до 25 , затова си мисля , че не е проблем".

В последния "български мач" при юношите за деня Илиян Радулов, поставен под №2 при юношите, направи обрат и победи с 4:6, 6:4, 6:2 Юта Томида от Япония. Срещата продължи 1 час и 48 минути.

Българинът допусна пробив при 3:3 в първия сет и го загуби с 4:6. Във втората част Илиян пропусна на три пъти преднина от пробив. Радулов проби отново за 5:4 и след това изравни сетовете с гейм на нула. В третата решителна част Илиян показа по-голямата си класа. Радулов поведе с 5:1 и затвори мача с 6:2.