Гришо загуби от Муте, чака Чилич на Australian open

Григор Димитров приключи участието си на турнира на твърди кортове в Мелбърн, който е от категория АТП 250. Димитров, който е поставен под номер 2 в основната схема, отстъпи с 5:7, 2:6 пред Корентен Муте (Франция) и отпадна от надпреварата на четвъртфиналите.

Българинът има за какво да съжалява, тъй като изпусна преднина от 4:1 гейма в първата част. Още в началото на втория сет Муте взе аванс и до края на мача не позволи на Димитров да осъществи обрат.

Това беше втори двубой за деня за Григор Димитров, който преди няколко часа се наложи в 3 сета над Алексей Попирин на осминафиналите.

Конкретно срещу Муте българинът регистрира втора загуба, след като отпадна изненадващо от този опонент на Уимбълдън преди две години.

Другата седмица Димитров ще участва на Australian Open, като на старта ще има за съперник финалиста от 2018 г. Марин Чилич.