Григор тръгна с безпроблемна победа в Акапулко

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на турнира от категория АТП 500 в мексиканския град Акапулко с безпроблемна победа над Адриан Манарино. Хасковлията се наложи с резултат 6:4, 3:0 и отказване на французина във втория сет.

Димитров не показа най-добрия си тенис, макар че доминираше през по-голямата част от мача. Това имаше и своето основание, след като за последно Гришо игра на Откритото първенство на Австралия, където отстъпи на Аслан Карацев на 1/4-финалите с 1:3 сета.

ака българинът записа трети успех от три срещи над този съперник, когото срещна и преди година в Акапулко, но имаше значително повече трудности при отстраняването му.

В следващия кръг негов съперник ще бъде сърбинът Миомир Кецманович, с когото българинът не е играл до момента. Световният №46 стигна до тази фаза след 6:4, 6:4 над Фелисиано Лопес.

Първият сет беше доста равностоен, но Григор Димитров стигна до пробив в седмия гейм и поведе. При 5:4, когато сервира за спечелване на частта, българинът отрази три точки а пробив и в крайна сметка успя да запише сета на своя сметка. Димитров започна отлично втория сет и поведе с 3:0 след два побива, след което последва отказване на французина.