64

Григор с обрат в Париж, върза геврек на шампиона от 2018-та

Григор Димитров победи световния №31 Карен Хачанов след В 4-6, 6-2, 6-0 в мач от втори кръг на Мастърс турнира в Париж.

Григор Димитров завърши по шеметен начин мача си с Хачанов, спечелвайки последните 8 гейма, благодарение на отличното си движение по корта, което му осигури доста шансове за атака.

Григор показа  завидна психика от сет пасив и за целия мач не направи нито едно двойна грешка срещу 5 за съперника му. При асовете българинът отстъпи с 6 срещу 10, но пък при точките от сервис беше категоричен - 70 процента от първи и 53 от втори срещу 70/30 за Хачанов.

Димитров и Хачанов бяха играли досега само веднъж помежду си до този момент. Това се случи във втори кръг на турнира във Виена миналата година, като българинът надделя със 7-6(6), 6-3.

Първата ни ракета елиминира Ришар Гаске на старта, докато Хачанов записа двусетов успех над 97-мия в света Микаел Имер (6-4, 7-5).