Григор подчини и Гофен в Париж

Григор Димитров записа 11-а победа в 12 мача срещу Давид Гофен и се класира за третия кръг на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. За 86 минути игра Гришо срази добре познатия си опонент със 7:5, 6:3 и ще се изправи срещу друг поставен - под номер 5 - Доминик Тийм на осминафиналите. Австриецът се намира в отлична форма след спечелената титла във Виена миналата седмица, а по-рано днес се саморазправи с Милош Раонич в трисетова битка.

Срещата не започна по много добър начин за Григор, който рано се оказа с пробив изоставане при 1:3. Хасковлията обаче бързо успя да изравни за 3:3, а в следващия гейм отрази точка за пробив, за да поеме пълен контрол и да затвори първия сет със 7:5.

Във втората част на мача българинът имаше много по-голямо игрово предимство. Той пропусна серия от шансове за пробив във втория гейм, но в шестия все пак направи такъв и поведе с 4:2 в резултата. Няколко минути по-късно българинът затвори мача след поредната изпратена от Гофен топка в мрежата.