61

Григор отпадна на Ролан Гарос след много грешки и трисетова загуба от Зверев

Григор Димитров приключи участието си на турнира от Големия шлем Ролан Гарос след загуба с 1:6, 4:6, 3:6 от олимпийския шампион Александър Зверев в осминафинален двубой, продължил 2 часа и 19 минути на централния корт „Филип Шатрие“ в Париж.

Григор влезе лошо в мача като в първия сет допусна 3 двойни и общо 12 непредизвикани грешки. Във втората част обаче българинът имаше преимущество и изглеждаше сякаш трябваше да се възползва от него, но не съумя да довърши започнатото.

Зверев се спаси за пореден път в около 10-минутни сервис геймове и в третия сет, а Димитров не можа да нанесе решителен удар срещу съперника си.

Така Гришо напуска Париж с изравнено върхово постижение в кариерата си при класирането на осминафинал, а Зверев ще има възможността да се бори за участие на полуфинал срещу Томас Мартин Ечевери.

Хасковлията ще се изкачи до 25-а позиция в световната ранглиста след позитивния си рейд на “Ролан Гарос” и преди това на турнира в Женева.