61

Григор Димитров отпадна в Монреал след здрава битка с Алекс де Минор

Григор Димитров игра добре, но отпадна във втория кръг на "Мастърс" турнира в Монреал след загуба от Алекс де Минор с 6:7(4), 5:7. В  най-важните разигравания съперникът на хасковлията беше по-стабилен и изтръгна победата.

След победата си над представителя на домакините Денис Шаповалов в първи кръг, австралиецът имаше нужда от тайбрек в първия сет срешу българина и от два пробива във втория, за да приключи срещата. Хасковлията също се отчете с един брейк, дошъл в откриващия гейм на втория сет, но моментално върнат от родения в Сидни тенисист. Вторият пробив пък дойде в последния изигран гейм в срещата.

В следващия кръг Де Минор ще се срещне със своя сънародник Ник Кирьос, който елиминира първия поставен Даниил Медведев с 2:1 сета.

Това е втори успех за Де Минор срещу Димитров в третия двубой помежду им. През 2019 година на осминафиналите на US Open българинът спечели със 7:5, 6:3, 6:4, но година по-късно Алекс взе реванш на полуфиналите в Антверпен със 7:6(4), 6:7(3), 6:4.