Гофен обърна Гришо, мачът на двойки е решаващ

Григор Димитров ще си партнира с Александър Лазаров в двойките срещу Белгия

Давид Гофен победи Григор Димитров и изравни резултата в серията между Белгия и България – 1:1.

Гофен регистрира обрат от 4:6 до 6:2, 6:2 за втората си победа в преките двубои с Гришо от десет мача.

Григор Димитров  с 3:0, а Гофен получи два шанса да пробие нашия в петия гейм. При първия топката в мрежата, но след това сполучи. Гришо направи рибрейк и дръпна с 4:2. Гофен бе с възможност за пробив при 4:4, но с отличния си сервис Димитров я парира и успя да поведе с 5:4. Българинът затвори сета за 6:4 с пробив.

Втората част започна с преднина от 3:0 за Гофен и два пробива, а първата ракета на Белгия поведе с 5:1. При 5:2 Гофен затвори сета на собствено подаване.

Третата част отново започна лошо за Григор. Той допусна пробив в третия гейм за 1:2. Димитров изпусна две възможности за рибрейк при 2:3. Още в следващия гейм Гофен постигна нов пробив и поведе с 5:2. На собствено подаване Гофен затвори мача с гейм на нула.

Мачът на двойки е решаващ за първото място в групата ни.

В последния момент Григор Димитров е променил решението си и ще си партнира с Александър Лазаров в ключовия двубой на двойки срещу Белгия. Първоначално капитанът на нашите беше обявил дует с Димитър Кузманов, но в последния момент е везел друго решение.

При победа България ще спечели групата и ще се класира за четвъртфиналите в отборния турнир ATP Cup.