Елица Костова с шанс за дубъл на UTR турнира в Пазарджик

Четири българки продължават без грешка на турнира от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик. Сред тях са победителката на първия турнир за жени Елица Костова, както и Даря Шаламанова, Денислава Глушкова и Джулия Терзийска. Мачовете продължават на базата на Тенис клуб "Фаворит" в Пазарджик.

Както вече съобщихме всеки един от турнирите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 долара, който се разпределя между всички участници в основната схема на съответния турнир. Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки срещу всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за разпределение на пето-осмо място и т.н.

Росица Денчева – почива

България е първата страна в Централна и Източна Европа, която получава правото да домакинства на тази надпревара. Тази верига състезания за мъже и жени се организира и ръководи от американската компания Universal Tennis LLC. Преди това женските турнири България организира и два турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.

Основен партньор на БФТ и ТК „Фаворит" за домакинството е Община Пазарджик.