61

Адрияно Дженев на осминафинал в Австралия, Елизара Янева отпадна на сингъл

Пловдивчанинът Адрияно Дженев постигна втора победа и се класира за осминафиналите на първия за 2023 година турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. Дженев показа страхотен характер и успя да пречупи Зоран Лудоски от Сърбия. Българинът победи със 7:5, 7:6(6) за 1 час и 58 минути игра.

Дженев навакса на три пъти пробив пасив в първия сет. При 5:4 Адрияно пропусна един сетобол, но при 6:5 успя да стигне до решителен брейк.
Втората част мина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него Дженев спаси сетбол при 5:6 точки и след серия от три поредни точки затвори мача в своя полза.На осминафиналите Дженев ще се изправи срещу №3 в схемата Алексадър Блок от Белгия.

Утре мача си от втория кръг на сингъл ще изиграе Илиян Радулов. Поставеният под номер 2 в схемата при юношите българин ще премери сили с Тянхуей Чжан (Китай).

Елизара Янева отпадна от турнира на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българката загуби във втория кръг от №711 в световната ранглиста за жени Хаю Киношита от Япония с 1:6, 5:7

Янева започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част Янева заигра много по-добре. На три пъти Елизара навакса пробив пасив, а при 5:4 изпусна сетбол за да изравни резултата. След гейм преминал през осем равенства Киношита успя да изравни на 5:5, а след това взе два поредни гейма.По-късно днес Елизара Янева и Лавина Мореале от Италия ще играят на двойки срещу Ройзин Гилхиани и Стефани Уеб от Австралия.

Утре мача си от втория кръг на сингъл при девойките ще изиграе Росица Денчева, която ще срещне Татум Еванс от САЩ. На старта Деунчева победи финалистката от "Уимбълдън" и номер 10 в схемата Лука Удварди (Унгария) с 6:3, 7:6(5) за 84 минути.

В турнира на двойки при девойките Йоана Константинова и Росица Денчева загубиха драматично с 6:4, 5:7, 7-10 от Емерсон Джоунс от Австралия и Уакана Конобе от Япония.