13-годишни правят фурор на "Пловдив къп 2020"

Елизара Янева и Росица Денчева спечелиха титлата на двойки с обрат

Елизара Янева (Стоянстрой) и Илиян Радулов (Тракия) се класираха за полуфиналите на турнира „Plovdiv Cup 2020". Надпреварата е за юноши и девойки от трета категория на Тенис Европа и се провежда на новите тенискортове на ТК "Пловдив 1981" на Младежкия хълм.

Три от финалистките при момичетата на турнира до 16 години са 13-годишите Елизара Янева, Росица Денчева и Йоана Константинова.

Янева спечели срещу Държавната шампионка Александра Габровска, която е номер 3 в схемата, при това във втория сет не и даде и гейм. Предишния ден Елизара елиминира Йоанна Радулова (Тракия) с 6:4, 6:4.

Партньорката на двойки на Янева - Росица Денчева (Плевен) разпердушини първата в схемата на турнира Найра Геворкян (Русия) с 6:1, 6:0.

Двете спечелиха финала на двойки срещу Йоанна Радулова и Найра Геворкян с обрат 4:6, 6:3, 10:7.

При момчетата номер 1 Илиян Радулов (Тракия) победи Димитър Пенчев (Кристи Дряново) с 6:4, 6:4.

Радулов и Виктор Марков победиха във финала на двойки Георги Георгиев и Павел Маринов с 6:2, 6:4.

Резултати:

Момичета: Елизара Янева - Александра Габровска (3) 6:4, 6:0, Ива Иванова - Мария Рогачева (2) 4:6, 6:0, 7:5, Росица Денчева (5) - Найра Геворкян (1) 6:1, 6:0, Йоана - Константинова (4) - Алия Аббас (6) (Молдова)  6:2, 6:2.

Момчета: Илиян Радулов (1) - Димитър Пенчев 6:4, 6:4, Виктор Марков (2) - Георги Лазаров (5) 6:2, 6:2, Павел Маринов (3) - Давид Симеонов (8) 6:1, 6:0, Роберт Гуна (6) (Рум) - Георги Георгиев (4) 6:2, 6:4.