Три титли за Пловдив от Националното по атлетика до 18 г.

Венелин Камбуров (Локомотив-Пловдив) и Мария Симовска (СКЛА Цвети Кирилова) са най-бързите на 60 м при девойките и юношите под 18 г. на националния шампионат за възрастта в зала „Асикс Арена“ в София.

Симовска се наложи при девойките със 7.95 сек. Тя единствена слезе под 8 сек сред спринтьорките.

Александра Коларова (Локомотив-Пловдив) се окичи със среброто след финал на 8.00 сек. Само с 0.01 сек изоставане Александра Янева (Супер спорт-Варна) заслужи бронза - 8.01 сек.

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg

Венелин Камбуров, който се подготвя при Николай Атанасов-Джоко, надбяга съверниците си с време от 7.24 сек. Павел Шияков (КЛАСА) със 7.31 сек се нареди на втората позиция, а фотофинишът не успя да подели Димитър Димитров (Вая 94-Бургас) и Мартин Костов (Бургас 98) и двамата бургазлии със 7.35 сек получиха бронзови медали.

Пламена Миткова и Йоана Георгиева се класираха първа и втора във финала на скок дължина на националния шампионат за юноши и девойки в зала на 18 януари.

Миткова победи с 5.75, след като преди седмица скочи 5.96 за първото място на международния турнир „Академик“. Пловдивчанката дори се отказа от последните си опити, а съотборничката й Георгиева взе среброто с 5.69.

Третото място бе за Александара Янева (Супер спорт – Варна) е трета с 5.52, като осуети пълен триумф за Локомотив и изпревари с 4 сантиметра – Петя Софийска (Локомотив – Пловдив) – 5.48.

Юлиан Минчев (Тракия 96 – Пловдив) единствен преодоля 3.50 на овчарски скок, с което спечели титлата.  Виктор Ценков (Бургас 98) е вицешампион с 3.20.

За пореден път през този ден от шампионата двама състезатели разделиха тертото място и взеха по един бронзов медал. Троян Георгиев и Георги Боев от „Тракия 96“ – Пловдив скочиха 2.80, за да бъдат на почетната стълбичка.

Тодор Петров (СКЛА Добрич) стана шампион в единствената дисциплина от групата на хвърлянията (тласкането на гюле). Петров  изпревари конкурентите си с над 2 м, пращайки уреда на 17.49 м. Неговият подгласник Владислав Димитров (Лудогорец-Разград) записа 15.27 м в най-добрия си опит. Трети стана Венко Павлов (Тракия 96 – Пловдив) - 14.07 м.