Следвайте ни

Златен, 2 сребърни и 7 бронзови за Пловдив от Държавното за деца по плуване

viber icon

Състезателката на ВСИ Кристиана Калчева спечели единствения засега златен медал за пловдувското плуване от Държавното лично-отборно първенство за деца, което се провежда на 50-метровия открит басейн в Сандански.

Кристиана плува вчера 100 метра бруст за 1:21.87 минути, което се оказа достатъчно за златния медал. В днешната ранна сесия Калчева завърши втора на 50 м бруст, на 56 стотни от победителката Габриелавеличкова (Левски).

Освен двата медала на Калчева, пловдивските плувци спечелиха още 1 сребърен и 7 бронзови медали досега.

Резултатите на пловдивчани от сутрешната сесия:

50 м Бруст
Момичета: 1. Габриела Величкова Левски 37.86, 2. Кристиана Калчева ВСИ 38.42, 3. Тереза Боом Пловдив 2019 39.80, 9. Мария Анастасова Пловдив 2019 42.3у Лора Шаранкова Пловдив 2019 42.81, 20. Аделина Божилова Младост'91 44.44, 26. Ивон Пехливанова ВСИ 45.20

Момчета: 1. Иван Лозанов Черно море 36.39, 5. Валентин Роснев ВСИ 38.69, 9. Ивалин Василев ВСИ 41.04, 18. Мартин Гаджев ВСИ 42.81, 32. Боян Тончев Пловдив 2019 44.73, DSQ Даниел Самаковарев Спринт 43.55

100 м св. стил
Момичета: 1. Симона Иванова Олимп 1:02.84, 12. Теодора Станева Пловдив 2019 1:10.81, 22. Татяна Гилева Младост'91 1:13.34, 42. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 1:18.20

Момчета: 1. Димитър Докузов Пирин 1:00.13, 4. Мартин Юсев Младост'91 1:05.85, 9. Николай Славов Младост'91 1:07.37, 18. Дунислав Узунов Пловдив 2019 1:10.40, 20. Христо Георгиев Пловдив 2019 1:10.49, 39. Владислав Дерменджиев Спринт 1:13.78, 42. Виктор Павлов Пловдив 2019 1:14.05, 57. Алекс Стоянов Пловдив 2019 1:15.80, 66. Маркос Маврофридис Младост'91 1:16.75, 79. Даниел Капитанов Спринт 1:18.15, 106. Денислав Карев ВСИ 1:31.73

200 м Съчетано
Момичета: 1. Иванова Олимп 2:38.99, 3. Александра Толева Младост'91 2:48.86, 4. Живка Бонева ВСИ 2:51.55, 5. Кристиана Калчева ВСИ 2:51.60, 6. Надя Рахман Пловдив 2019 2:53.84, 10. Теодора Станева Пловдив 2019 2:58.20, 14. Лора Шаранкова Пловдив 2019 3:03.75, 18. Габриела Ряпова Младост'91 3:08.97, 23. Любомира Попова Младост'91 3:15.17

Момчета: 1. Виктор Станев Локомотив 2:37.17, 6. Кристиан Тодоров Пловдив 2019 2:45.03, 8. Валентин Роснев ВСИ 2:49.74, 9. Христо Перилов Спринт 2:50.05, 14. Денислав Узунов Пловдив 2019 2:53.32, 19. Ивелин Василев ВСИ 2:59.00, 21. Никола Костадинов Пловдив 2019 3:00.14, 25. Владислав Дерменджиев Спринт 3:02.75

4 x 100 м св. стил
Момичета: 1. Oлимп 4:39.03, 4. Пловдив 2019 (Надя Рахман, Теодора Станева, Лора Шаранкова, Тереза Боом) 4:46.07, 6. Младост'91 (Габриела Ряпова, Татяна Гилева, Любомира Попова, Александра Толева) 4:52.53, 9. ВСИ (Живка Бонева, Кристиана Калчева, Ивон Пехливанова, Александра Личева) 5:02.18

Момчета: 1. Олимп 4:29.18, 3. Пловдив 2019 (Денислав Узунов, Никола Костадинов, Христо Георгиеав, Кристиан Тодоров) 4:43.01, 15. Спринт ( Христо Перилов, Даниел капитанов, Владислав дерменджиев, Атанас Ангарски) 5:01.33, 19. ВСИ (Валентин Роснев, Кристиян Колев, Йоан Петков, Денислав Карев) 5:08.60

Пловдивските медалисти от вчера:

200 м св стил: 3. Александра Толева 2:26.83

200 м гръб: 3. Денислав Узунов Пловдив 2019 2:41.24, 3. Тереза
Боом Пловдив 2019 2:43.19

100 м бруст: 1. Кристиана Калчева ВСИ 1:21.87, 3. Тереза Боом Пловдив 2019 1:23.98

100 м бътерфлай: 2. Кристиан Тодоров 1:09.77

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Какво ще се случи в България след изборите на 11 юли?