Следвайте ни

Венелин Христов с три титли от Националното по лека атлетика под 18 г.

Три титли и по два пъти сребро и бронз за Пловдив от втория ден на турнира

viber icon

Венелин Камбуров спечели три титли, а съотборничката му в Локомотив Пловдив Пламена Миткова - две на Националния шампионат по лека атлетика под 18 г. в София. Камбуров има златен медал на 100, 200 и 4х100 метра с Локомотив. Миткова има на 200 метра и скок на дължина.

На тартана на "Васил Левски" състезателят на Локомотив Пловдив бе най-бърз на 200 метра с резултат 22.48 секунди. Венелин бяга в сериите за 22.83. Ден по-рано камбуров спечели и спринта на 100 метра с личен резултат 10.84, което е покрит норматив за Балкански игри. 

На 200 метра при момичетата Пламена Миткова (Локомотив Пловдив) бе най-бърза с резултат 25,60. Победителката от вчера на 100 метра Мила  Димитрова от СКЛА Енерджи е трета с 26,15. Пламен Миткова спечели в събота и състезанието по скок на дължина с 5.66 метра.

Любопитното е, че и четирите титли при момчетата и момичетата в спринтовете на 100 и 200 метра са с пловдивски адрес - три за Локомотив (Венелин Камбуров - 2 и Пламена Миткова) и една за Енерджи (Мила Димитрова).

Резултати от втория ден на шампионата:

момчета
200  м - 1. Венелин Камбуров Локомотив 22,48, 6. Мартин  Димитров Локомотив 23,39, 13.  Владимир Кирчев СК Галакси 24,41, 18. Атанас Иванов Хебър-Пазарджик 24,82, 20. Васил Димитров АК Пълдин 24,89, 24. Мартин Нури Тракия  96 25,00, 28. Рангел  Томов СКЛА Ботев Пловдив 25,44, 37. Димитър Мърков Хебър-Пазарджик 26,84

800 м - 1. Пламен Драганов ЛК Радио 999 1,59,97, 5. Стоян Стаматов Тракия  2,07,29, 16. Петър  Йончев Тракия  2,29,95 

скок дължина - 1. Иван Иванов Сливен 6,60, 6. Ивайло Андреев СК Галакси 5,99, 8. Красимир Кирчев СК Галакси 5,83, 9. Васил  Русенов Локомотив 5,79, 12. Костадин Костов СК Галакси 5,65,  20. Данаил Христозов АК Пълдин 5,58, 21. Християн Георгиев СКЛА Ботев 5,57, 25. Тодор Матанов Локомотив 4,90, 27. Пеньо Кунчев СК Галакси NM

троен скок - 1. Лъчезар Вълчев Лудогорец 14,05, 3. Красимир Кирчев СК Галакси 13,78, 5. Костадин Костов СК Галакси 12,89, 9. Данаил Христозов АК Пълдин 11,76

гюле - 1. Тодор Петров СКЛА Добрич 17,83, 6. Венко Павлов Тракия  96 12,58, 9. Кирил-Константин Стой Тракия  96 11,46, 11. Владимир Владимиров Тракия  96 10,94

момичета
200 м - 1. Пламена Миткова  Локомотив 25,60, 3. Мила  Димитрова СКЛА Енерджи 26,15, 4. Йоана Георгиева Локомотив 26,31, 6. Александра Коларова Локомотив 26,83, 19. Маргарита Василева Локомотив 28,39, 24. Евгения Ангелова  Локомотив 28,52, 26. Ана-Габриела Радкова Локомотив 28,88, 27. Василена Гюлеметова Локомотив 28,97, 35. Камелия Панчева  Локомотив 29,81, 37. Катрин Самоковлиева Локомотив 29,90, 45. Деница Борисова Локомотив 32,29

1500 м - 1. Петя Ковачева СК Тангра 4,55,05, 13. Лидия Заирова Тракия  5,33,51, 14. Мария Стоилова Тракия  5,33,76

скок на дължина - 1. Пламена Миткова Локомотив 5,66, 2. Йоана Георгиева Локомотив 5,48, 4. Петя Софийска Локомотив 5,28, 7. Петя Бозукова СКЛА  5,14, 9. Пламена Чакърова СКЛА  5,01, 10. Маргарита Костадинов СКЛА  4,86, 17. Габриела  Илиева СКЛА  4,56, 21. Ива Кушинова СКЛА  4,48, 25. Магдалена Нешкова СКЛА  4,44, 27. Ивон Топчиева СК Галакси 4,34, 28. Миряна Вълчева СК Галакси 4,19, 29. Теодора Георгиева Локомотив 4,05, 30. Елеонора Божинова СК Галакси 3,97, 31. Мария Маджарова Локомотив 3,66

троен скок - 1. Василена Антонова Ивайло  11.56, 2. Петя Софийска Локомотив 11.36, 9. Ива Кушинова Ботев  10.36, 10. Ивон Топчиева Галакси 10.36

скок височина - 1. Ивайла Тодорова Евър-Варна 166, Ивон Григорова Актив 2013 NM

гюле - 1. Ивелина Милкова Дунав 12,32, 12. Теодора Петрова Тракия  7,01, 15. Анисия Стоянова Хебър 6,05, 16. София Милева Хебър 5,88

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

За кого бихте гласували, ако изборите бяха днес?