64

Умопомрачително: 83 медала за пловдивското плуване от "Сандански къп"

Умопомрачителните 83 (25 златни) медала спечелиха пловдивските плувци от "Сандански къп", която се проведе през уикенда. В конкуренцията на 27 клуба от България, Северна Македония и Гърция, състезателите на ВСИ се наредиха на четвърто място в класирането по медали - 15 златни, 26 сребърни и 17 бронзови медала. В актива на Пловдив 2019 има 7 златни, 9 сребърни и 5 бронзови отличия. Макар и в камерен състав Спринт добави към актива на Пловдив още 3 златни и сребърен медал.

Христо Петков (Пловдив 2019) е един от четиримата състезатели с пет отличия от състезанието - злато на 50 св стил, 50 бруст, 50 и 100 бътерфлай и сребро на , 4x50 м св. стил.

За първото си място във възраст Деца Христо Петков получи награди награди от Speedo - спортна бутилка, тапи и щипка за нос и ваучери за отстъпка в магазините на Спорт депо.

Медалистите от пловдивските клубове:

ПЛОВДИВ 2019

Златни: 50 м св. стил, 12 г. Христо Петков 28.15, 50 м бруст, 12 г. Христо Петков 35.76, 100 м бруст, 12 г. Мартин Давчев 1:25.47, 50 м бътерфлай, 12 г. Христо Петков 29.46, 100 м бътерфлай, 12 г. Христо Петков 1:05.17, 400 м св.стил, 13-14 г. Лора Шаранкова 4:51.69, 200 м съчетано, 13-14 г. Лора Шаранкова 2:37.21

Сребърни: 100 м св.стил, 12 г. Михаил Тарнаров 1:08.08, 50 м бруст, 12 г. Мартин Давчев 39.16,100 м бруст, 12 г. Михаил Тарнаров 1:28.71, 50 м бътерфлай, 12 г. Мартин Давчев 31.29, 100 м бътерфлай, 12 г. Мартин Давчев 1:14.04, Момчета, 4 x 50 м св. стил, 11-12 г. Пловдив 2019 2:05.19, 50 м св. стил, 13-14 г. Анита Радулова 10 30.11, 200 м св. стил, 13-14 г. Лора Шаранкова 2:19.99, 200 м гръб, 13-14 г. Анита Радулова 2:33.63

Бронзови: 50 м бруст, 12 г. Михаил Тарнаров 40.65, 50 м бътерфлай, 12 г. Михаил Тарнаров 34.43, 200 м св. стил, 13-14 г. Анита Радулова 2:20.75, 50 м гръб, 13-14 г. Анита Радулова 34.38, 50 м гръб, 8 г. Ивайла Петкова 56.13

СПРИНТ

Златни: 400 м св. стил, 18 г. Калина Николаева 4:36.45, 200 м съчетано, 18 г. Калина Николаева 2:30.55, 400 м съчетано, 18 г. Калина Николаева 5:16.03

Сребърни: 100 м бруст, 11 г. Румен Кавков 1:37.68

ВСИ

Златни: 50 м св. стил, 9 г. Виктор Иванов 34.14, 50 м гръб, 9 г. Виктор Иванов 39.56, 100 м бруст, 11 г. Стефан Клинчев 1:30.60, 50 м бътерфлай, 9 г. Виктор Иванов 38.43, 200 м съчетано, 15-17 г. Младен Петров 2:28.39, 400 м съчетано, 15-17 г. Младен Петров 5:15.11, 400 м св. стил, 11 г. Елия Даскалова 5:33.51, 50 м гръб, 12 г. Андреа Георгиева 35.37, 50 м гръб, 9 г. Христа Гавазова 43.06, 100 м гръб, 12 г. Ема Димитрова 1:18.30, 100 м гръб, 11 г. Елия Даскалова 1:24.42, 200 м бруст, 13-14 г. Кристиана Калчева 2:54.34, 200 м бътерфлай, 13-14 г. Александра Лишева 2:57.87, 400 м съчетано, 13-14 г. Александра Лишева 5:58.98, жени, 4 x 50 м св. стил, 11-12 г. ВСИ 2:07.44

Сребърни: 50 м св. стил, 9 г. Мартин Киров 36.10, 400 м св. стил, 12 г. Никола Караколев 5:25.53, 50 м гръб, 12 г. Никола Караколев 34.11, 50 м гръб, 9 г. Мартин Киров 43.43, м гръб, 11 г. Стефан Клинчев 1:24.96, 50 м бруст, 9 г. Мартин Киров 49.62, 100 м бруст, 18 г. Георги Чорлев 1:23.51, 100 м бруст, 13-14 г. Валентин Роснев 1:17.33, 200 м бруст, 15-17 г. Младен Петров 2:40.74, 50 м бътерфлай, 11 г. Денис Искренов 36.26, 50 м бътерфлай, 9 г. Мартин Киров 40.94, 200 м съчетано, 15-17 г. Виктор Ловчалиев 2:30.55, 50 м св. стил, 12 г. Анета Христозова 30.65, 100 м св. стил, 12 г. Андреа Георгиева 1:07.82, 100 м св. стил, 11 г. Елия Даскалова 1:12.04, 400 м св. стил, 12 г. Ема Димитрова 5:09.31, 50 м гръб, 11 г. Даниела Петрова 40.81, 100 м гръб, 11 г. Даниела Петрова 1:25.48, 50 м бруст, 12 г. Анета Христозова 38.93, 50 м бруст, 9 г. Христа Гавазова 46.61, 100 м бруст, 12 г. Анета Христозова 1:25.32
100 м бруст, 11 г. Даниела Петрова 1:38.06, 50 м бътерфлай, 12 г. Александра Аливонова 34.24, 50 м бътерфлай, 9 г. Христа Гавазова 45.13, 100 м бътерфлай, 12 г. Александра Аливонова 1:16.72, 200 м съчетано, 12 г. Ема Димитрова 2:50.08

Бронзови: 50 м гръб, 11 г. Денис Искренов 37.95, 50 м гръб, 10 г. Аврам Грънчарски 39.56, 100 м гръб, 15-17 г. Виктор Ловчалиев 1:05.96, 100 м гръб, 12 г. Никола Караколев 1:15.24, 50 м бруст, 18 г. Георги Чорлев 36.06, 50 м бруст, 11 г. Стефан Клинчев 42.45, 50 м бруст, 10 г. Аврам Грънчарски 45.23, 50 м бруст, 9 г. Виктор Иванов 50.36, 200 м бруст, 13-14 г. Валентин Роснев 2:49.32, 200 м съчетано, 11 г. Денис Искренов 2:59.63, момчета, 4 x 50 м св. стил, 11-12 г. ВСИ 2:12.18, 50 м св. стил, 11 г. Елия Даскалова 33.57, 50 м св. стил, 9 г. Христа Гавазова 37.27, 400 м св. стил, 12 г. Андреа Георгиеваа 5:13.97, 100 м бруст, 13-14 г. Кристиана Калчева 1:24.26, 100 м бруст, 12 г. Александра Аливонова 1:28.29, 100 м бътерфлай, 11 г. Виктория Илиева 1:30.57

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 3 оценки
5/5 от 3 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.

Публикувай
0 коментара

Анкета

За кой отбор ще стискате палци на Евро 2024?