64

Умопомрачителни 117 медала за пловдивското плуване от турнир "Спартак"

Умопомрачителните 47 златни, 34 сребърни и 36 бронзови медала спечелиха пловдивските плувци от завършилия 8-ми турнир "Спартак" в Сандански. Общо 64 момчета и 52 момичета от Пловдив плуваха за медалите в южния град, който събра 723 участника в надпреварата.

Тимът на ВСИ продължи традицията да обира почти всички медали от тази надпревара. Сега хлапетата на Борислав Симеонов приключиха надпреварата с 25 златни, 19 сребърни и 20 бронзови отличия, които им осигуриха първото място в отборното класиране.

Пловдив  2019 е с 14 златни 13 сребърни и 10 бронзови, Младост 91 е с 2 златни и 5 бронзови, а Спринт е с 6 златни, 2 сребърни и бронзов медал.

Александра Димитрова (Спринт), Христо Петков и Лора Шаранкова (Пловдив 2019) и Виктор Иванов (ВСИ) имат по четири златни медала в актива си. 

Шампионите от пловдивските клубове:

50 м св. стил, 11-12 г.:  1. Елия Даскалова (ВСИ) 31.35 
50 м св. стил, 15 г. и над:  1. Яница Карлова (Спринт)  28.28 
50 м св. стил, 8 г.: 1. Аспарух Конарски (ВСИ) 38.35 
50 м св. стил, 10 г.:  1. Мартин Кирилов (ВСИ) 32.66
200 м бруст, 15 г. и над: 1. Александра Толева (Младост'91) 2:51.60 
200 м бруст, 11-12 г.: 1. Стефан Клинчев (ВСИ) 2:59.87
100 м бътерфлай, 11-12 г.:  1. Виктория Илиева (ВСИ) 1:19.32
100 м бътерфлай, 13-14 г.: 1. Лора Шаранкова (Пловдив 2019) 1:07.34
100 м бътерфлай, 10 г.: 1. Виктор Иванов (ВСИ) 1:17.77
400 м съчетано, 15 г. и над: 1. Александра Лишева (ВСИ) 5:51.37
400 м съчетано, 13-14 г.: 1. Христо Петков (Пловдив 2019) 5:05.36 
400 м съчетано, 15 г. и над: 1. Кристиан Тодоров (Пловдив 2019) 5:03.11
50 м бруст, 8 г.: 1. Аспарух Конарски (ВСИ) 55.21
50 м бруст, 11-12 г.: 1. Стефан Клинчев (ВСИ) 39.94
50 м бруст, 15 г. и над:  1. Матей Резашки (Младост'91) 29.56 
200 м гръб, 13-14 г.:  1. Денис Мензилджиян (Пловдив 2019) 2:31.76 
200 м гръб, 13-14 г.: 1. Анита Радулова (Пловдив 2019) 2:29.59
100 м св. стил, 10 г.: 1. Виктор Иванов (ВСИ) 1:10.07


100 м св. стил, 13-14 г.: 1. Анета Христозова (ВСИ) 1:01.93
200 м съчетано, 13-14 г.: 1. Христо Петков (Пловдив 2019) 2:23.64
200 м съчетано, 15 г. и над: 1. Симеон Станоев (Пловдив 2019) 2:18.84
200 м съчетано, 10 г.: 1. Христа Гавазова (ВСИ) 3:03.63
200 м съчетано, 11-12 г.: 1. Елия Даскалова (ВСИ) 2:44.84
200 м съчетано, 13-14 г.: 1. Лора Шаранкова (Пловдив 2019) 2:29.66
200 м съчетано, 15 г. и над: 1. Александра Димитрова (Спринт) 2:27.32
4 x 50 м св. стил: 1. ВСИ 2:08.87 
50 м гръб, 10 г.:  1. Христа Гавазова (ВСИ) 40.00 
50 м гръб, 11-12 г.: 1. Даниела Петрова (ВСИ) 38.45
50 м гръб, 15 г. и над: 1. Александра Димитрова (Спринт) 30.83
50 м гръб, 8 г.: 1. Аспарух Конарски (ВСИ) 43.79
50 м гръб, 13-14 г.: 1. Ивелин Василев (ВСИ) 31.49
200 м св. стил, 13-14 г.: 1. Лора Шаранкова (Пловдив 2019) 2:14.00
100 м бруст, 15 г. и над: 1. Яница Карлова (Спринт)  1:15.97
100 м бруст, 11-12 г.: 1. Стефан Клинчев (ВСИ) 1:24.91 
200 м бътерфлай, 13-14 г.: 1. Анита Радулова (Пловдив 2019) 2:39.76 
200 м бътерфлай, 13-14 г.: 1. Христо Петков (Пловдив 2019) 2:22.41
50 м бътерфлай, 10 г.: 1. Виктор Иванов (ВСИ) 34.95
50 м бътерфлай, 13-14 г.: 1. Христо Петков (Пловдив 2019) 28.65
50 м бътерфлай, 15 г. и над: 1. Александра Димитрова (Спринт) 29.10
400 м св. стил, 13-14 г.: 1. Лора Шаранкова (Пловдив 2019) 4:44.53 
100 м гръб, 10 г.: 1. Виктор Иванов (ВСИ) 1:18.28
100 м гръб, 13-14 г.: 1. Никола Караколев (ВСИ) 1:11.05
100 м гръб, 10 г.: 1. Нелия Михайлова (ВСИ) 1:29.00 
100 м гръб, 11-12 г.: 1. Елия Даскалова (ВСИ) 1:17.65
100 м гръб, 13-14 г.: 1. Анита Радулова (Пловдив 2019) 1:11.32
100 м гръб, 15 г. и над: 1. Александра Димитрова (Спринт) 1:06.01
4 x 50 м съчетано, 10 г.:  1. ВСИ 2:49.55

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 2 оценки
5/5 от 2 оценки

Анкета

Решихте ли за кого да гласувате на 9 юни?