Уикендът на пловдивската атлетика - рекорди и медали

Александра Начева направи корекция на собствения си национален рекорд в тройния скок в зала за девойки под 18 г. Пловдивчанката (треньор Стойко Цонов) се приземи на 13.29 м в сектора в Букурещ. Алекс надскочи още един път досегашния рекорд, след като й беше измерен и опит на 13.21 м. Миналата зима Начева записа 13.03 м и подобри рекорда на Тереза Маринова. С 13.29 м Начева излезе под №1 в световната ранглиста за девойки под 20 г., където до сега властваше румънката Джорджана Анитей с 13.24 м. Българката беше водач на подреждането за сезона при връстничките си по 18 г. и с досегашния си 12.96 м.

Два златни, два сребърни и два бронзови медала спечелиха пловдивските атлети на държавното първенство по лека атлетика в зала в София.

Милена Миткова от "Галакси – Пловдив" спечели титлата на скок дължина. Състезателката подобри личния си рекорд като постигна 6.41 в шестия си скок . Преди това Миткова имаше един успешен опит от 6.05.

Пламен Писков спечели сребърен медал на овчарски скок от шампионата в столицата. Атлетът на "Тракия 96 – Пловдив" скочи от раз 4.45 и не успя на 4.75 м. Извън класирането пробва силите си съотборникът на Писков Алекс Любенов (най-добрият при юношите до 18 години), който обаче скочи 4.25. Драма имаше в скока на дължина. Среброто завоюва и Румен Димитров от "Локомотив" в скока на дължина. Пламен Петков (СКЛА Ивайло Младенов – Враца) направи три успешни опита в началото със 7.21-7.26-7.24 и поведе класирането пред Румен Димитров (Локомотив – Пловдив) – 7.21.

В последния опит Даниел Анков (КЛАСА) поведе класирането със 7.36. Димитров също отиде на златната позиция в шестия си скок със 7.42, но Петков се събра и със 7.48 се върна на първото място. Синът на олимпийската шампионка Екатерина Дафовска - Мартин Проданов от "Актив 2013" спечели бронзов медал на 1500 метра с 3:52.14 мин. Още едно трето място за Пловдив извоюва Кристина Борукова от "Тракия 96" на 400 метра. Тя финишира с време 58.38 сек. /Марица.бг