Следвайте ни

Три титли и 5 медала за Пловдив от Националното по атлетика до 16 г.

viber icon

Осем медала (три титли) спечелиха пловдивчани на  националния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 16 години, който се проведе на 8-9 февруари в зала "Асикс Арена".

Пламена Чакърова от СКЛА Ботев  Пловдив спечели убедително бягането на 60 м с пр. с 9.19 сек. Две състезателки от КЛАСА допълниха почетната стълбичка. Марта Бахарова е втора с 9.34 сек, а Яна Стоева е трета с 9.43 сек.

Ирен Саръбоюкова от Хеброс  Харманли е шампионка в скока на височина с 1.58 м. Деница Узунова от Супер спорт  Варна зае второто място с 1.55 м, а Теодора Тропчева от Оборище  Панагюрище – третото с 1.50 м.

В овчарския скок при жените само една атлетка – Кристияна Тодорова (Тракия 96  Пловдив) преодоля първата височина от 2.00 м и по този начин спечели националната титла.

Преслав Вълев СКЛА Черно море 2005 стана национален шампион в тласкането на гюле с 15.08 м, постигнати в четвъртия опит. Антон Георгиев (АСКЛА Сливен) зае втората позиция с 13.98 м, а Кирил-Константин Стойчев (Тракия 96  Пловдив) е трети с 13.81 м.

Трима атлети от Тракия 96  Пловдив окупираха почетната стълбичка в овчарския скок. Двама атлети преодоляха 3.00 м, но Ивайло Манчев изпревари Троян Георгиев с по-добри опити. Георги Боев с 2.80 м и също с по-добри опити е трети.

Резултати, от Националния шампионат за юноши и девойки до 16 г.: 

МОМЧЕТА

60 м
1. Георги Ганджулов Рилски атлет 7,27, 2. Мартин Димитров Локомотив Пд 7,33, 6. Ивайло Манчев Тракия 96 Пд 7,65, 10. Владимир Кирчев СК Галакси Пд 7,74, 22. Кристиян Николов Локомотив Пд 7,84, 24. Георги Хаджийски Тракия 96 Пд 7,90, 32. Християн Георгиев СКЛА Ботев Пд 8,07, 34. Кристиян Тахмизян Тракия 96 Пд 8,12

200 м
1. Георги Ганджулов 2005 Рилски атлет 23,68 23,57, Мартин Димитров Локомотив Пд 23,90 DQ, 6. Владимир Кирчев СК Галакси 24,83, 13. Васил Русенов Локомотив Пд 25,95, 18. Кристиян Николов Локомотив Пд 26,41, 27. Валентин Дачков Тракия Пд 27,47, 31. Илиян Бонев Хебър Пазарджик 28,28, 33. Георги Симонов Локомотив Пд 29,02, 34. Тодор Манчев Локомотив Пд 29,31

400 м
1. Христофор Божанов Лудогорец-Разград 53,40, 12. Валентин Дачков Тракия Пд 63,10, 13. Даниел Радев СКЛА Ботев 64,43, 16. Тодор Манчев Локомотив Пд 66,82

800 м
1. Христофор Божанов Лудогорец Разград 2,10,60, 23. Павлин Михлюзов Оборище Панагюрище 2,43,48, 26. Иван Шопов Оборище Панагюрище 2,55,95

60 м пр.
1 Лъчезар Вълчев Лудогорец-Разград 8,53, 7 Георги Хаджийски Тракия 96 Пд 9,81, 16 Иван Шопов Оборище Панагюрище 12,59

скок дължина
1. Лъчезар Вълчев Лудогорец-Разград 6,67, 4. Васил Русенов Локомотив Пд 5,90, 9. Християн Георгиев СКЛА Ботев 5,54, 19. Даниел Радев СКЛА Ботев 4,81, 20. Борислав Попгеоргиев Локомотив Пд 4,74, 23. Иван Славов Локомотив Пд 4,55, 25. Тодор Матанов Локомотив Пд 4,37

скок височина
1. Мишел Андреев Спринт Ч.Бряг 170, 12. Лука Ралчев Оборище Панагюрище 135, 14. Павлин Михлюзов Оборище Панагюрище 125, 15. Иван Шопов Оборище Панагюрище 125, Момчил Поптолев Оборище Панагюрище DNS

овчарски скок
1. Ивайло Манчев Тракия 96 Пд 300, 2. Троян Георгиев Тракия 96 Пд 300, 3. Георги Боев Тракия 96 Пд 280, 4. Мартин Неделев Тракия 96 Пд 280

тласкане гюле
1. Преслав Вълев СКЛА Черно Море Балчик 15,08, 3. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96 Пд 13,81, 5. Антон Рачев Тракия 96 Пд 11,47, 6. Атанас Делибашев Тракия 96 Пд 11,33

МОМИЧЕТА

60 м
1. Елизавета Шевченко Маратонец-Бургас 8,01, 5. Петя Бозукова СКЛА Ботев 8,31, 8. Маргарита Костадинова СКЛА Ботев 8,39, 10. Петя Янчева Тракия 96 Пд 8,44, 13. Евгения Ангелова Локомотив Пд 8,48, 16. Александра Иванова Локомотив Пд 8,57, 19. Мария Кръстева СК Галакси 8,59, 27. Деница Георгиева Тракия 96 Пд 8,73, 27. Катрин Самоковлиева Локомотив Пд 8,73, 30. Никол Сотирова Локомотив Пд 8,78, 32. Симона Милева Тракия Пд 8,84

200 м
1. Василена Антонова СКЛА Ивайло Младенов 26,71, 9. Надежда Враждева СКЛА Ботев 27,96, 21. Ива Кушинова СКЛА Ботев 29,17, 22. Александра Иванова Локомотив Пд 29,18, 22. Василена Гюлеметова Локомотив Пд 29,18, 26. Евгения Ангелова Локомотив Пд 29,32, 27. Симона Милева Тракия Пд 29,37, 36. Катрин Самоковлиева Локомотив Пд 29,82

400 м
1. Алексана Петкова СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи 60,85, 25. Елеонора Божинова СК Галакси 74,65

800 м
1. Вероника Миткова Черно море 2,28,33, 27. Мария Стоилова Тракия Пд 2,48,98, 40. Александра Христова Оборище Панагюрище 3,20,79

1500 м
1. Светлозара Грозданова Славия-София 5,15,78, 9. Мария Стоилова Тракия Пд 5,37,52

60 м пр.
1. Пламена Чакърова СКЛА Ботев 9,19, 4. Петя Янчева Тракия 96 Пд 9,70 9,56, 10. Никол Сотирова Локомотив Пд 9,93, 16. Деница Георгиева Тракия 96 Пд 10,92, 17. Теодора Тропчева Оборище Панагюрище 11,19, 20. Таня Узунова Оборище Панагюрище 13,17, 21. Лорена Немигенчева Оборище Панагюрище 13,83

скок дължина
1 Стела Стоянова Маратонец-Бургас 5,53, 3 Пламена Чакърова СКЛА Ботев 5,29, 5 Надежда Враждева СКЛА Ботев 5,21, 7 Петя Бозукова СКЛА Ботев 5,21, 10 Маргарита Костадинова СКЛА Ботев 5,00, 11 Ива Кушинова СКЛА Ботев 4,94, 19 Ивон Топчиева СК Галакси 4,49, 20 Ваяна Синабова Локомотив Пд 4,46, 23 Елеонора Божинова СК Галакси 4,40, 28 Миряна Вълчева СК Галакси 4,29, 32 Мария Маджарова Локомотив Пд 3,96, 38 Теодора Георгиева Локомотив Пд 3,22

скок височина
1. Ирен Саръбоюкова Хеброс-Харманли 158, 3. Теодора Тропчева Оборище Панагюрище 150, 13. Лорена Немигенчева Оборище Панагюрище 135, Таня Узунова 2005 Оборище Панагюрище DNS

овчарски скок
1. Кристияна Тодорова Тракия 96 Пд 200, Йоана Пастърмаджиева Тракия 96 Пд NM

гюле
1. Ния Петрова Дунав-Русе 11,65, 11. Теодора Петроваа Тракия Пд 7,69

4х1 обиколка
1. Берое 1,50,09, 9. Локомотив Пд 1,58,17, СКЛА Ботев DQ, Тракия 96 Пд DQ, СК Галакси DNF

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ако Община Пловдив разполага с 50 млн. лева за строителство догодина, с какво да започне?